“Jak wydać powieść. Poradnik dla powieściopisarek”

E-book, dzięki którem z lekkością wydasz swój debiut

Przedsprzedaż trwa do 2 listopada

Planujesz wydanie pierwszej powieści, ale nie wiesz, jak się za to zabrać. Słyszałaś o różnych ścieżkach wydawniczych, jednak trudno Ci zadecydować, którą wybrać. Od sprzecznych opinii, plotek i niesprawdzonych informacji o wydawaniu tylko boli Cię głowa. Jesteś zdeterminowana, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć pracę nad wydawaniem.

Czy wiesz, że co roku wzrasta liczba osób, które decydują się na literacki debiut? Według raportów Biblioteki Narodowej w 2019 roku liczba wydawanych nowości wzrosła do ponad 36 tysięcy . Autorami wielu z nich są debiutanci . Tak samo jak Renata Warchoł-Lewicka, Żaneta Zgliszczyńska i Aleksandra Rak , które ze wsparciem Twardej Oprawy, opublikowały swoje pierwsze powieści. Dlaczego miałabyś do nich nie dołączyć?

Weź sprawy w swoje ręce

To zrozumiałe, że przed wydaniem pierwszej powieści możesz mieć mętlik w głowie i niepewność w sercu. Jednak w większości wypadków wynikają one z tego, że (jeszcze) nie znasz zasad rządzących rynkiem książki, nie znasz korzyści płynących z różnych opcji wydawniczych i nie zmieniłaś jeszcze swojej perspektywy z pisarskiej na wydawniczą. I w porządku.

Teraz nadszedł czas na działanie, które sprawi, że debiutowanie okaże się naprawdę przyjemnym i satysfakcjonującym procesem. Zacznij działać. Zrozum proces wydawniczy, zdobądź wiedzę, znajdź motywację. I wydaj swoją powieść.

Warsztaty zaczynają się za:
0
0
0
0
Dni
0
0
Godzin
0
0
Minut
0
0
Sekund

Co się stanie, gdy kupisz e-booka?

Dzięki pierwszej części zrozumiesz rynek książki. Dowiesz się, jak działa, z jakimi problemami się mierzy i jak można się na nim odnaleźć debiutantka.

W drugiej poznasz proces wydawniczy – od redakcji do sprzedaży.

W trzeciej zmienisz swoje nastawienie. Przeskoczysz z trybu „pisanie” do trybu „wydawanie” i znajdziesz własną motywację do działania.

W czwartej sprawdzisz, czy Twoja powieść jest gotowa do wydania. Oszacujesz jej potencjał wydawniczy, sprawdzisz trendy. Przedstawię Ci sprawdzone narzędzia, z których korzystam w trakcie mojej pracy.

W piątej dowiesz się, jak działa wydawnictwo. Zrozumiesz jego oczekiwania, poznasz wady i zalety takiej współpracy. Powiem Ci, jak przygotować propozycję wydawniczą i co powinno znaleźć się w umowie.

W szóstej poznasz vanity publishing. Zrozumiesz, dlaczego jest uznawany za kontrowersyjny sposób wydawania.

W siódmej zrozumiesz self-publishing. Pokażę Ci, na czym polega (pełny proces), ile trzeba zainwestować w wydanie swojej książki oraz co trzeba zrobić, by zakończył się sukcesem.

W ósmej, najważniejszej części, wybierzesz ścieżkę dobrą dla Ciebie. Dowiesz się na przykładach innych pisarek, dlaczego dla jednych najlepsze było samodzielne wydanie książki, a dlaczego inne zdecydowały się na wydawnictwo.

Ponad 50 stron konkretnych informacji i skutecznych strategii.

W e-booku znajdziesz dodatkowo ćwiczenia, uzupełniające każdy rozdział.

E-booka otrzymasz na swojego maila 25 listopada 2020.

Bonus

Zamów e-booka w przedsprzedaży, a otrzymasz szablon wzoru listu do wydawcy oraz tabelkę do liczenia budżetu self-publishingowego.

Twoja inwestycja

Cena promocyjna!

29
  • E-book w formie PDF, EPUB i MOBI
  • Bonus: szablon listu do wydawcy i budżet wydania książki
Kup teraz

A może myślisz, że…

To tylko 50 stron. Celowo przygotowałam krótkiego e-booka. Nie lubię „lania wody” i denerwują mnie poradniki, których treść można spisać na jednej stronie. Szanuję Twój czas. Dlatego w e-booku znajdziesz same konkretne informacje… Możesz go potraktować jako minikurs, w którym znajdziesz najważniejszą wiedzę.

Znajdę bezpłatne informacje w internecie. To prawda. Jest wiele artykułów, wpisów i filmów poświęconych debiutowaniu. Jednak e-book jest pisany z perspektywy doświadczonej redaktorki, która od 9 lat pracuje na rynku książki i pracowała z ponad 120 autorami. W dodatku otrzymujesz ode mnie wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. A wszystko przyprawiam swoją filozofią wydawania

Dlaczego mam go kupić teraz? Koniec roku to dobry moment, aby na spokojnie zastanowić się, co zrobić dalej z Twoją powieścią. Możesz przygotować propozycję wydawniczą lub zaplanować proces self-publishingowy, aby w 2021 zacząć aktywną pracę nad wydaniem Twojej książki.

Czy teraz jest dobry moment na wydawanie? Żyjemy w niespokojnych czasach i nikt nie wie, co będzie się działo za kilka miesięcy (a czasem nawet jutro). Dla niektórych to właśnie dobry moment, żeby zająć się realizacją osobistych planów (na które mamy wpływ), a dla innych literatura nigdy nie była tak ważna (pozwala się wyciszyć lub wyrazić nasze zdanie). Wydanie sprawi, że dotrzesz z tekstem do czytelnika i przedstawisz swoją historię.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Nazywam się Kinga Rak. Jestem redaktor naczelną i założycielką Twardej Oprawy, która powstała, aby wspierać początkujących twórców. Od 9 lat pracuję z debiutantami i znam potrzeby początkujących autorów. Przeprowadziłam przez proces wydawniczy 120 polskich i zagranicznych pisarzy. Przeprowadziłam 15 warsztatów na żywo (w tym z Uniwersytetem Śląskim i TEDxKatowice), 6 warsztatów online, niezliczoną liczbę wykładów, transmisji online i doradztwa indywidualnego. Pracowałam zarówno w wydawnictwach (Otwarte, Helion), jak i w portalach self-publishingowych (Wydaje.pl, Ridero). Poświęciłam self-publishingowi swój doktorat, ale najważniejsze dla mnie jest, aby autorki i autorzy wydawali swoje książki w zgodzie ze sobą.

Ode mnie nie usłyszysz:
  • że jest jedna, jedyna słuszna ścieżka wydawnicza
  • że debiutant musi się zgodzić z warunkami, które panują na rynku książki

  • że każda powieść musi być wydana
Za to powiem Ci:
  • żebyś wybrała sposób wydania, który jest zgodny z Tobą
  • abyś upewniła się serią testów, że Twoja powieść jest gotowa do wydania
  • że w publikowaniu najważniejsza jest empatyczna komunikacja pomiędzy Tobą a czytelnikiem

Debiuty, przy których współpracowała Twarda Oprawa: “Pruskie baby” Małgorzaty Starosty, “Pustka” Dominiki Wieszczak, “Aneks do umowy o życie” Renaty Warchoł-Lewickiej, “Brama” Żanety Zgliszczyńskiej, “Echo” Aleksandry Rak, “Koniec świata” Moniki Małgorzaty Lis, “Sto siedemdziesiąta podróż Bazylii von Wilchek” Renaty Rusnak, “Bielskie profesje” Magdaleny Bieniek.

Pisarki o współpracy ze mną

Anna Valeta
Anna ValetaPisarka
Na rynku jest mało osób, które są rzeczywiście ekspertami i w dodatku swoją wiedzą nie tylko się dzielą, ale robią to wyjątkowo umiejętnie. Kinga zdecydowanie należy do tego wąskiego grona.
Marta Bielawska
Marta Bielawskapisarka i debiutantka
Współpraca z Kingą to czysta przyjemność. Gdyby tak wyglądał cały rynek wydawniczy w Polsce, rzeczywistość pisarzy przedstawiałaby się zupełnie inaczej. Terminowość, rzetelność, olbrzymia wiedza, a przy tym wyczucie i empatia.
Małgorzata Starosta
Małgorzata Starostapisarka
I dzisiaj mogę powiedzieć tylko jedno: dzięki Kindze, jej profesjonalizmowi, eksperckiej wiedzy i charyzmie nazywam siebie pisarką. Jako mentor i merytoryczny redaktor Kinga jest rzetelna, dociekliwa, uważna i bardzo, ale to bardzo kreatywna. Żałuję tylko, że nie trafiłam na Twardą Oprawę dużo wcześniej, bo pewnie dzisiaj byłabym w zupełnie innym miejscu. Polecam tę redakcję wszystkim autorom – debiutantom i nie tylko.

Twoja inwestycja

Cena promocyjna!

29
  • E-book w formie PDF, EPUB i MOBI
  • Bonus: szablon listu do wydawcy i budżet wydania książki
Kup teraz