Wyciągnij swoją powieść z szuflady
i wydaj ją bez mętliku w głowie,
dzięki autorskiemu kursowi self-publishingowemu

Wyciągnij powieść z szuflady

i wydaj ją z pewnością,

bez mętliku w głowie,

dzięki autorskiemu kursowi self-publishingowemu

Kurs self-publishingowy dla powieściopisarek

Masz powieść w szufladzie, nie satysfakcjonuje Cię oferta wydawnictw. Czujesz, że nadszedł ten moment na self-publishing Twojej książki. Masz mętlik w głowie, gdy myślisz o samodzielnym wydawaniu. Nie wiesz jak samej wydać książkę.

Dlaczego teraz jest najlepszy moment, żeby pracować nad wydaniem Twojej książki?

 • Gdy zaczniesz pracę teraz nad wydaniem Twojej książki, opublikujesz ją w 2020 roku i zrealizujesz swoje marzenia.

 • Przestaniesz czekać latami na odpowiedzi wydawców i dostawać od nich umowy, dzięki którym zarobisz tylko 2 złote na sprzedanym egzemplarzu.

 • W przeciągu dwóch lat możesz wydać kilka książek. Renata Rusnak, autorka książki „Sto siedemdziesiąta podróż Bazylii von Wilchek”, wydała swoją powieść w 2018 roku i pracuje nad swoją nową książką „Tatiana i pan Wogelkow”.

Co się wydarzy, gdy wydasz samodzielnie książkę?

Wyobraź się, że będziesz miała pewność, że samodzielne wydanie książki jest po prostu serią kroków do wykonania. Zrealizujesz je lekko i z pewnością. Wydaj książkę w zgodzie ze swoją wizją, bo czujesz, że masz kontrolę na wszystkimi etapami wydania książki: od redakcji po działania promocyjne. Nikt nie mówi Ci, że Twoja książka ma mieć taką okładkę, a bohater jest do usunięcia. Masz okazję zarobić więcej na wydaniu książki więcej niż w wydawnictwie. Wyobraź sobie, że jesteś dumna z siebie, że zrealizowałaś swoje marzenia! Sukces jest po Twojej stronie.

Pisarki o współpracy ze mną

Anna Valeta
Anna ValetaUczestniczka warsztatów
Na rynku jest mało osób, które są rzeczywiście ekspertami i w dodatku swoją wiedzą nie tylko się dzielą, ale robią to wyjątkowo umiejętnie. Kinga zdecydowanie należy do tego wąskiego grona.
Patrycja Świeczkowska
Patrycja ŚwieczkowskaUczestniczka warsztatów
Duża porcja wiedzy podana rozdział po rozdziale, porządna współpraca i silne wsparcie, plus ładnie przygotowane materiały. Dzięki Kindze czuję się doskonale przygotowana do zmierzenia się z rynkiem wydawniczym.
Anna Grzegórska
Anna Grzegórskapisarka
Kinga to bardzo ciepła osoba z głową pełną pomysłów. Jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie i pomoc nad projektem.
Warsztaty zaczynają się za:
0
0
0
0
Dni
0
0
Godzin
0
0
Minut
0
0
Sekund

Moduły kursu

Moduł – Self-publishing od postaw

Dowiesz się, na czym polega taki sposób wydawania książek, jak ma się self-publishing w Polsce, jakie wartości stoją za taką publikacją własnej twórczości.

Przeprowadzę Cię przez cały proces wydawniczy: redakcję, korektę, skład, okładkę. Zwrócę uwagę na najczęstsze błędy oraz elementy, na które należy zwrócić uwagę. Będziesz wiedziała jak zlecić kolejne zadania wykonawcom, zaplanujesz wszystkie kroki i lekko zamienisz tekst w pełnoprawną książkę.

Moduł – Budżet książki (potencjał wydawniczy)

Przeliczysz cały projekt self-publishingowy. Zobaczysz ile książek musisz wydać, aby zarobić. Mądrze skalkulujesz cały projekt, aby wprowadzić oszczędności. Nie przepłacisz za samodzielne wydanie książki, a dowiesz się jak zyskać na projekcie.

Moduł – Proces wydawniczy książki

Przeprowadzę Cię przez cały proces wydawniczy: redakcję, korektę, skład, okładkę. Zwrócę uwagę na najczęstsze błędy oraz elementy, na które należy zwrócić uwagę. Będziesz wiedziała jak zlecić kolejne zadania wykonawcom, zaplanujesz wszystkie kroki i lekko zamienisz tekst w pełnoprawną książkę.

Moduł – Druk

Poznasz sposoby na dobry druk: od cyfrowego po offestowy. Wybierzesz najlepszą strategię dla siebie. Zrozumiesz o czym mówi do Ciebie drukarz: poznasz różne rodzaje papierów, formatów i innych elementów książki.

Moduł – Dystrybucja

Poznasz różne sposoby dystrybucji książki: elektronicznej i papierowej. Przekonasz się, czy wolisz sprzedawać książkę tylko na swojej stronie, czy wybrać też dystrybucję w księgarniach. A ja podpowiem Ci, jak to zrobić.

Moduł – Promocja

Dowiesz się, jak przygotować dobry plan promocji. Stworzysz markę autorską, przetestujesz kim jest Twój czytelnik i zaplanujesz trafne komunikaty marketingowe, które trafią w serce odbiorców Twojej książki. Zrobisz dokładne badania Twojej książki, a wyniki pozwolą Ci świetnie zaplanować pracę nad promocją!

Moduł – Sprzedaż

Jeśli nie wiesz, jak rozliczyć sprzedaż, czy zakładać działalność gospodarczą i czy potrzebujesz kasy fiskalnej – po tym module już będziesz miała komplet informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Bonus

Zamów kurs w czerwcu, a otrzymasz dostęp do 3 sesji pytań i odpowiedzi.

Sesje trwają godzinę. Widzimy się na żywo, online, za pomocą programu Zoom. To czas, kiedy uczestnicy kursu mogą zadać mi wszelkie pytania związane z wydawaniem, a ja mogę doradzić im w ich indywidualnych projektach.

Możesz wziąć udział w 3 takich sesjach: w lipcu, sierpniu i we wrześniu.

Termin i godzina spotkań jest zawsze konsultowana z uczestnikami.

Twoja inwestycja

Cena regularna

790
 • 22 nagrania w ramach 7 modułów
 • Autorski zeszyt ćwiczeń w formacie PDF
 • Bonus – 3 sesje pytań i odpowiedzi

To jedyna możliwość przystąpienia do kursu aż do jesieni.

A może myślisz, że…

Kurs jest za drogi.  Pomyśl o nim jako inwestycji. Dzięki kursowi unikniesz wielu błędów, a dobrze przygotowana z pewnością zrealizujesz projekt wydania Twojej książki

Czemu mam w nim wziąć udział  teraz? To doskonały moment, żeby przygotować się na wydanie książki w 2020 i 2021 roku. Self-publishing zajmuje sporo czasu, więc teraz możesz spokojnie przygotować się do premiery.

Nie mam gotowej książki. Pewnie ją piszesz. W międzyczasie możesz się już nauczyć, jak ją samodzielnie wydać i zaplanować działania.

Czemu mam Ci zaufać? Mam za sobą 9 lat doświadczenia w pracy z self-publisherami, stopień doktora z self-publishingu oraz prowadzę grupę “Jak wydać książkę?”, gdzie codziennie uczę się o potrzebach self-publisherów. Znam dobrze Twoje potrzeby i mogę Ci pomóc w osiągnięciu celu.

Self-publishing nie jest dla mnie. Nie dowiesz się, dopóki tego nie sprawdzisz! Na pewno wiele się nauczysz o sobie i wydawaniu, nawet jeśli zdecydujesz się na wydanie książki w tradycyjnym wydawnictwie. Będzie Ci znacznie prościej!

Self-publishing jest trudny. Wcale nie, to powtarzalne kroki, które można opanować.

Promowanie książki nie jest dla mnie. Spokojnie się tego nauczysz, a w kursie przedstawię Ci podstawy promocji książki.

Czytelnicy uznają mnie za grafomankę, skoro wydaję książkę sama. Percepcja self-publishingu się zmienia, a jeśli zadbasz o jakość publikacji, czytelnicy to docenią.

Moja książka nie nadaje się do samodzielnego wydania. Każdą książkę można wydać w taki sposób, ale najlepiej wydać powieści (romans, obyczaj, fantastykę, kryminał, thiller).

Dlaczego możesz mi zaufać?

Jestem doktor Kinga Rak. Zdobyłam stopień doktora, pisząc pracę o self-publishingu. Przeprowadziłam 120 polskich i zagranicznych autorów przez proces wydawniczy. Od 9 lat współpracuję z self-publisherami, pracowałam przy książkach Elizy Strzeleckiej-Wydrych, Jana Favre, Andrzeja Tucholskiego, Eweliny Gac, Cezarego Borowego i innych. Wierzę, że nadszedł czas, aby polscy self-publisherzy zaczęli z pewnością wydawać swoje książki. Przeprowadziłam 15 warsztatów na żywo (w tym z Uniwersytetem Śląskim i TEDxKatowice), 2 warsztaty online na temat self-publishingu, niezliczoną liczbę wykładów, transmisji online i doradztwa indywidualnego.

Jestem pewna, że self-publishing jest rewolucyjną ścieżką wydawania książek. Autorzy w końcu mogą w pełni realizować swoją wizję, zarabiać lepiej niż w wydawnictwie i czuć wolność. A wolność jest najważniejszą wartością dla mnie. Z otwartym sercem wspieram self-publisherów, aby mogli realizować swoje marzenia.

Ćwiczenia poprowadzą:

 • dr Kinga Rak
 • Maciej Wiesław Pitala
 • Magdalena Świerczek-Gryboś
 • Patrycja Żurek
 • Karolina Brzuchalska

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

Małgorzata Starosta

Pisarka. W 2020 roku zadebiutowała trylogią komedii obyczajowo-kryminalnych pt. „Pruskie baby” (Pruskie baby, Wesela nie będzie!, Kwestia czasu). Pod koniec 2020 roku zwyciężyła w konkursie wydawniczym Wydawnictwa Dragon na najlepszą powieść komediową. Książką konkursową zainteresowali się najwięksi wydawcy i już we wrześniu 2021 r. zostanie wydana nakładem wydawnictwa W.A.B.

Magdalena Świerczek-Gryboś

Redaktorka, pisarka tekstów fantastycznych.
Wychowanka portalu fantastyka.pl i Fantazmaty. Redaguje w wydawnictwach (w Twardej Oprawie odpowiada za powieści obyczajowe i fantastykę), zinach, organizuje konkursy literackie, opracowuje antologie pokonkursowe, współtworzy Polską Fundację Fantastyki Naukowej. Autorką m.in. „Trupokupców”, „Openminder. Tom 1. Koty” i „Dzieci Burzy”. Jej utwory nominowano do Nagrody Zajdla oraz Nagrody im. Macieja Parowskiego.

Patrycja Żurek

Redaktorka i pisarka. Autorka 7 książek, w tym „Ptaki” ,„Marcina” i mocną „Iskierkę” oraz 3 seriale audio, w tym „Rozpad połowiczny”. Patrycja tworzy mocne powieści obyczajowe, które zostają w czytelnikach na dłużej. Redaguje od 2014. Pracowała dla Ebookowa oraz indywidualnie z debiutantkami. W Twardej Oprawie recenzuje i redaguje powieści obyczajowe.

Od nas nie usłyszysz:
 • że Twoja powieść jest do bani;

 • że bez dopracowanej propozycji nie masz szans na wydanie;

 • że napisanie propozycji jest trudne.

Za to powiemy Ci:
 • że dobrze napisana propozycja przybliży Cię do upragnionego debiutu;

 • że jesteś w stanie ją stworzyć z lekkością:

 • że pandemia nie powstrzymuje twórców przed debiutowaniem.

Czy moja propozycja różni się od innych?

 • To sprawdzony kurs self-publishingowy.
 • Proponuję Ci autorski proces, przez który przeprowadzam moich autorów książek.
 • Kurs opiera się na 9 latach doświadczenia pracy z self-publisherami.
 • Żadnych mglistych porad, same konkretne rady.
 • Jestem literaturoznawczynią, ale i też właścicielką biznesu. Wiem, jak ważna jest literacka jakość powieści, ale i jej dobra promocja oraz sprzedaż.
 • Zjadłam zęby na self-publishingu i teraz dzielę się swoimi najlepszymi radami.
 • Dodatkowo załączam zeszyt ćwiczeń, dzięki któremu wykorzystasz wiedzę z kursu i zaczniesz działać. Zeszyt ćwiczeń zawiera podsumowanie każdego modułu i serię ćwiczeń do wykonania. Jest w nim omówienia wszystkich etapów wydania książki, listę polecanych drukarni, miejsc do dystrybucji Twojej książki. Wypełniając go krok po kroku z poczuciem pewności przygotujesz się do self-publishingu Twojej powieści.
 • Gdy zakupisz kurs do 24 marca otrzymasz bonusy.
 • Jako uzupełnienie kursu otrzymasz tabelkę do przygotowania budżetu, próbki redakcji, korekty, składu, żebyś mogła dokładnie zrozumieć na czym polegają wszystkie kroki samodzielnego wydawania książki.

Książki, przy których pracowałam

 • „Pod powierzchnią” Edyty Niewińskiej.
 • „Umowy śmieciowe” Andrzeja Tucholskiego.
 • „Byłem przemytnikiem w Indiach. Spowiedź Hana Solo” Cezarego Borowego.
 • „Koniec świata” Moniki Małgorzaty Lis.
 • „Sto siedemdziesiąta podróż Bazylii von Wilchek” Renaty Rusnak.
 • „Kobieta na ścieżce odwagi” Karoliny Wilk.
 • „Córka lasu” Justyny Chrobak.
 • „Opowieści z końca świata” Eweliny Gac.
 • „To tylko seks” Jana Favre.
 • „Bielskie profesje” Magdaleny Bieniek.

Twoja inwestycja

Cena regularna

790
 • 22 nagrania w ramach 7 modułów
 • Autorski zeszyt ćwiczeń w formacie PDF
 • Bonus – 3 sesje pytań i odpowiedzi

To jedyna możliwość przystąpienia do kursu aż do jesieni.