Wydaj z nami książkę ekspercką

Chcesz wydać poradnik, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Nie masz czasu na zarządzanie wydawniczym projektem?  Chcesz skupić się na merytoryce i oddelegować proces wydawania książki? Świetnie trafiłaś

Zastanawiasz się nad self-publishingiem przy naszym wsparciu? Umów się na bezpłatne, dwudziestominutowe konsultacje – wiesci@twardaoprawa.pl

Oferta „Wydaj z nami poradnik” kierowana jest do ekspertek, które chcą podzielić się swoją wiedzą, niekoniecznie doktoryzując się z procesów self-publishingowych.Dzięki współpracy z nami nie tylko wydasz książkę, ale też będziesz miała poczucie, że ktoś jest stale przy Tobie, wspiera Cię, opiekuje się Twoim projektem i odpowiada na wszystkie pytania. Ale to Ty decydujesz, wydajesz bez wydawnictwa i spijasz śmietankę.

Z każdą z autorek pracujemy indywidualnie, dlatego pierwszym etapem jest wstępna konsultacja, która pomoże określić Twój cel i sprawdzić, na którym etapie wydawania aktualnie się znajdujesz. Pomożemy Ci określić budżet lub ocenimy, czy ten, który założyłaś, jest realny. Kierujemy Twoją książkę do redakcji, korekty i składu, a jednocześnie projektujemy najlepszą dla niej promocję. Pomagamy Ci znaleźć dalszych podwykonawców (drukarnia, graficy, magazyny). W ramach procesu wydawniczego będziesz też mogła skorzystać z sesji coachingowej z Kingą Rak oraz spotkań online w ramach konsultacji poszczególnych etapów z Karoliną Brzuchalską. To Ty decydujesz o każdym kroku, ale my opiekujemy się Tobą i Twoją książką.

A jeśli nie masz jeszcze ukończonej książki – daj znać. Pod okiem redaktora będziesz mogła tak uporządkować treści, aby były atrakcyjne, jasne i zrozumiałe dla Twoich odbiorców.

 • Kompleksowe prowadzenie projektu – od przesłania tekstu do znalezienia drukarni i zbudowanie planu promocji.

 • Stały kontakt mailowy (odpowiadamy na wszystkie pytania).

 • Redakcja, korekta, skład (e-book / papier z małą liczbą grafik), druga korekta.

 • Praca z doświadczonymi specjalistami od książek (redaktorami i składaczami).

 • Sporządzenie planu budżetowego i rozliczenia projektu.

 • Przygotowanie planu promocji książki.

 • 3 konsultacje online (60 min każda).

 • 1 sesja coachingowa.

 • Kurs self-publishingowy online oraz e-book.

Prowadzenie pełnego procesu self-publishingowego

2100
 • za arkusz wydawniczy (40 000 znaków ze spacjami)

Redakcja

Napisanie dobrego merytorycznie poradnika to jedno. Przygotowanie go do wydania, to już inna sprawa. Wiemy, że posiadasz specjalistyczną wiedzę, ale być może nie marzyłaś o pisarskiej karierze. Możliwe, że chcesz podzielić się wiedzą i swoim doświadczeniem, ale nie do końca masz pewność, czy Twój książkowy przekaz jest jasny. I to kompletnie normalne.

Jesteśmy specjalistkami od przekuwania tekstów w świetne książki. Poprawiamy styl i język – i na tym kończy się „typowa” redakcja, którą proponują inni. Nasza praca polega przede wszystkim na wnikliwej analizie Twojej książki i poprawieniu jej w taki sposób, aby czytanie jej było przyjemnością dla czytelnika. Zapewne wiesz, że najważniejsze jest przeprowadzenie odbiorcy przez proces, a w dodatku książka musi się dobrze czytać. Upewnimy się, czy Twój przekaz jest jasny i zrozumiały dla drugiej strony. Damy Ci znać, jeśli pewne kwestie będą wymagały rozwinięcia, ale dostaniesz od nas informację, czy nie uległaś tzw. „klątwie wiedzy” i nie zalałaś odbiorcy informacjami, które nie są w tym momencie dla niego kluczowe. Będziemy literackim wsparciem dla Twojej koncepcji eksperckiej książki.

Chcesz zobaczyć na czym to polega? Zamów u nas próbkę redakcji.

Redakcja składa się z trzech etapów:

 • pierwszej redakcji, kiedy pracujemy nad stylem, językiem oraz konstrukcją książki,
 • redakcji autorskiej (proponowane zmiany są wprowadzane przez autora – w każdej chwili możesz je z nami skonsultować),
 • drugiej redakcji, kiedy sprawdzamy tekst pod kątem wprowadzonych poprawek.

Redakcja trwa około miesiąca-dwóch (w zależności od tempa pracy autora nad poprawkami). Sugerujemy, aby zarezerwować termin na redakcję miesiąc-trzy wcześniej, zanim planujesz go nam oddać. Zwykle nasz terminarz jest wypełniony kilka miesięcy do przodu i jeśli chcesz się w nim znaleźć – napisz do nas wcześniej. Ustalimy wszystkie szczegóły.

Arkusz redakcji

400

Korekta

Każda książka wymaga solidnej korekty, czyli poprawienia błędów językowych. W trakcie procesu redakcji mogą prześlizgnąć się drobne błędy językowe. Szczególnie jeśli zostały wprowadzone zmiany w układzie tekstu, pojawiły się nowe fragmenty, a razem intensywnie pracowałyśmy nad stylem i jasnym przekazem. Korekta sprawi, że tekst będzie dopracowany językowo i wszystkie przecinki będą na swoim miejscu.

Korekta składa się z dwóch etapów:

 • pierwszej korekty, w trakcie której redaktor wprowadza poprawki językowe
 • korekty autorskiej – przeglądasz tekst i dajesz nam znać, czy zgadzasz się z poprawkami.

Korekta trwa około dwóch tygodni, jeśli odpowiednio wcześnie zarezerwujesz termin. Ważne – podejmujemy się korekty wyłącznie książek, które przeszły naszą redakcję.

Arkusz korekty

250

Książki, z którymi pracowałyśmy