Dla powieściopisarek

Chcesz wydać Twoją powieść, być może debiutancką, w dobrym wydawnictwie. Być może masz poczucie chaosu, może toniesz w morzu wydawniczych informacji i porad, a może wymarzone wydawnictwo odrzuciło Twój tekst, a inne milczą.

Zaproś do pracy nad książką specjalistkę od literatury. Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które wspomogą Cię w Twojej pisarskiej drodze.

Recenzja powieści przed wydaniem

Przeczytamy Twoją książkę przed wydaniem i wskażemy Ci możliwe kierunki rozwoju. Dostaniesz od nas listę sugestii oraz uwag, które pozwolą Ci zrozumieć, kto jest modelowym odbiorcą Twojej książki, jakie są mocne strony tekstu, a nad czym możesz jeszcze popracować. Określimy potencjał sprzedażowy (czy książka wpisuje się w aktualne trendy) oraz sprawdzimy, czy jest gotowa do wydania. Jeśli nie – dostaniesz od nas rzetelną listę porad, co możesz jeszcze ulepszyć. Recenzja ma minimum 4 strony A4, dodatkowo po jej przeczytaniu odpowiemy na Twoje pytania, jeśli się pojawią po lekturze tekstu.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Skorzystaj z dodatkowych pakietów, którymi możesz uzupełnić podstawową wersję recenzji: redakcyjny (dostaniesz od serię wskazówek dotyczących wybranego elementu książki – np. bohaterów; promocyjny – seria porad promocyjny, wydawniczy – plan na proces wydawniczy lub lista wydawnictw i streszczenie Twojej książki). Każdy pakiet liczy 3 strony.

Cena dotyczy książki do 12 arkuszy wydawniczych. W innym wypadku – prosimy o kontakt.

Recenzja powieści

970

Recenzja + pakiet redakcyjny

1360

Recenzja + pakiet wydawniczy

1360

Recenzja + pakiet promocyjny

1360

Konsultacje – spotkanie z redaktorem

Niezależnie od problemu, rzetelnie odpowiemy na Twoje pytania (bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu), pomożemy stworzyć perfekcyjną strategię wydawniczą, wspomożemy Twoje działania i wysłuchamy Cię. Godzinne spotkanie wystarczy na konsultację tekstu, przygotowanie skutecznej propozycji wydawniczej lub autorskiego planu promocji (przyda Ci się nawet przy wydaniu książki w wydawnictwie) lub rozwianie Twoich wątpliwości.

Dojdziemy do tego, dlaczego wydawnictwo odrzuciło Twoją książkę lub przygotujemy Cię do wydania tak, że kontakt z wydawnictwem będzie o wiele łatwiejszy.

Spotkanie odbywa się online (program ZOOM). Jedno spotkanie trwa godzinę – to online jest nagrywane i dostajesz później od nas nagranie. Wcześniej zapoznajemy się z Twoim problemem, pytaniami i materiałami. A na koniec dostajesz od nas nagranie ze spotkania online, dzięki którym zbudujesz idealną strategię wydawniczą. Z chęcią odpowiemy mailowo na wszystkie Twoje pytania, dotyczące problemu, nad którym wspólnie pracujemy.

Jedna godzina

350

Pakiet dwóch godzin

630

Pakiet czterech godzin

1160

Redakcja

Redakcja sprawi, że Twój tekst wskoczy na wyższy poziom. Wyłapiemy wszelkie nieścisłości, pomożemy rozwinąć ważne wątki fabularne i wyciszyć te mniej istotne. Twoi bohaterowie nabiorą życia, a narracja będzie płynąć wartkim nurtem. Wytropimy błędy językowe i pomożemy Ci dopracować Twój głos. Nie zmieniamy przy tym Twojego stylu pisania, nie narzucamy rozwiązań fabularnych i nie gonimy z czerwonym ołówkiem, ale w ramach procesu redakcji dużo poprawiamy i rozmawiamy z autorem – tak, aby tekst pozostał Twój i był jasny dla czytelnika.

Jesteśmy specjalistkami od przekuwania tekstów w świetne książki. Poprawiamy styl i język – i na tym kończy się „typowa” redakcja, którą proponują inni. Nasza praca polega przede wszystkim na wnikliwej analizie Twojej książki i poprawieniu jej w taki sposób, aby zwiększyć potencjał wydawniczy i sprawić, aby tekst miał jak największe szanse wydanie.

Chcesz zobaczyć na czym to polega? Zamów u nas próbkę redakcji.

Redakcja składa się z trzech etapów:

  • pierwszej redakcji, kiedy pracujemy nad stylem, językiem oraz konstrukcją książki,
  • redakcji autorskiej (proponowane zmiany są wprowadzane przez autora – w każdej chwili możesz je z nami skonsultować)
  • drugiej redakcji, kiedy sprawdzamy tekst pod kątem wprowadzonych poprawek.

Redakcja trwa około miesiąca-dwóch (w zależności od tempa pracy autora nad poprawkami). Sugerujemy, aby zarezerwować termin na redakcję miesiąc-trzy wcześniej, zanim planujesz go nam oddać. Zwykle nasz terminarz jest wypełniony kilka miesięcy do przodu i jeśli chcesz się w nim znaleźć – napisz do nas wcześniej. Ustalimy wszystkie szczegóły.

Arkusz redakcji

400