Dla powieściopisarek

Chcesz wydać Twoją powieść, być może debiutancką, w dobrym wydawnictwie. Być może masz poczucie chaosu, może toniesz w morzu wydawniczych informacji i porad, a może wymarzone wydawnictwo odrzuciło Twój tekst, a inne milczą.

Zaproś do pracy nad książką specjalistkę od literatury. Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które wspomogą Cię w Twojej pisarskiej drodze.

Recenzja powieści przed wydaniem

Przeczytamy Twoją książkę przed wydaniem i wskażemy Ci możliwe kierunki rozwoju. Dostaniesz od nas listę sugestii oraz uwag, które pozwolą Ci zrozumieć, kto jest modelowym odbiorcą Twojej książki, jakie są mocne strony tekstu, a nad czym możesz jeszcze popracować. Określimy potencjał sprzedażowy (czy książka wpisuje się w aktualne trendy) oraz sprawdzimy, czy jest gotowa do wydania. Jeśli nie – dostaniesz od nas rzetelną listę porad, co możesz jeszcze ulepszyć. Recenzja ma minimum 4 strony A4, dodatkowo po jej przeczytaniu odpowiemy na Twoje pytania, jeśli się pojawią po lekturze tekstu.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Skorzystaj z pakietu redakcyjnego. Przeanalizujemy wybrany przez Ciebie element książki  (narrację, język i styl, bohaterów, fabułę i napięcie) oraz podpowiemy, jak go ulepszyć. Pracujemy na przykładach – wskazujemy dokładnie, co poszło nie tak i proponujemy rozwiązania lub zadajemy pytania, które pomogą Ci samodzielnie je znaleźć.

Cena dotyczy książki do 12 arkuszy wydawniczych. W innym wypadku – prosimy o kontakt.

Recenzja powieści

1070

Recenzja + pakiet redakcyjny

1570

Cena recenzji powieści jest zależna od jej objętości. Podane ceny recenzji dotyczą książek do 12 arkuszy wydawniczych (40 000 znaków ze spacjami). W przypadku dłuższych książek, recenzje są wyceniane indywidualnie.

Konsultacje – spotkanie z redaktorem

Niezależnie od problemu, rzetelnie odpowiemy na Twoje pytania (bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu), pomożemy stworzyć perfekcyjną strategię wydawniczą, wspomożemy Twoje działania i wysłuchamy Cię. Godzinne spotkanie wystarczy na konsultację tekstu, przygotowanie skutecznej propozycji wydawniczej lub autorskiego planu promocji (przyda Ci się nawet przy wydaniu książki w wydawnictwie) lub rozwianie Twoich wątpliwości.

Dojdziemy do tego, dlaczego wydawnictwo odrzuciło Twoją książkę lub przygotujemy Cię do wydania tak, że kontakt z wydawnictwem będzie o wiele łatwiejszy.

Spotkanie odbywa się online (program ZOOM). Jedno spotkanie trwa godzinę – to online jest nagrywane i dostajesz później od nas nagranie. Wcześniej zapoznajemy się z Twoim problemem, pytaniami i materiałami. A na koniec dostajesz od nas nagranie ze spotkania online, dzięki którym zbudujesz idealną strategię wydawniczą. Z chęcią odpowiemy mailowo na wszystkie Twoje pytania, dotyczące problemu, nad którym wspólnie pracujemy.

Jedna godzina

350

Pakiet dwóch godzin

630

Pakiet czterech godzin

1160

Redakcja

Redakcja sprawi, że Twój tekst wskoczy na wyższy poziom. Wyłapiemy wszelkie nieścisłości, pomożemy rozwinąć ważne wątki fabularne i wyciszyć te mniej istotne. Twoi bohaterowie nabiorą życia, a narracja będzie płynąć wartkim nurtem. Wytropimy błędy językowe i pomożemy Ci dopracować Twój głos. Nie zmieniamy przy tym Twojego stylu pisania, nie narzucamy rozwiązań fabularnych i nie gonimy z czerwonym ołówkiem, ale w ramach procesu redakcji dużo poprawiamy i rozmawiamy z autorem – tak, aby tekst pozostał Twój i był jasny dla czytelnika.

Jesteśmy specjalistkami od przekuwania tekstów w świetne książki. Poprawiamy styl i język – i na tym kończy się „typowa” redakcja, którą proponują inni. Nasza praca polega przede wszystkim na wnikliwej analizie Twojej książki i poprawieniu jej w taki sposób, aby zwiększyć potencjał wydawniczy i sprawić, aby tekst miał jak największe szanse wydanie.

Chcesz zobaczyć na czym to polega? Zamów u nas próbkę redakcji.

Redakcja składa się z trzech etapów:

  • pierwszej redakcji, kiedy pracujemy nad stylem, językiem oraz konstrukcją książki,
  • redakcji autorskiej (proponowane zmiany są wprowadzane przez autora – w każdej chwili możesz je z nami skonsultować)
  • drugiej redakcji, kiedy sprawdzamy tekst pod kątem wprowadzonych poprawek.

Redakcja trwa około miesiąca-dwóch (w zależności od tempa pracy autora nad poprawkami). Sugerujemy, aby zarezerwować termin na redakcję miesiąc-trzy wcześniej, zanim planujesz go nam oddać. Zwykle nasz terminarz jest wypełniony kilka miesięcy do przodu i jeśli chcesz się w nim znaleźć – napisz do nas wcześniej. Ustalimy wszystkie szczegóły.

Arkusz redakcji

400

Napiszemy dla Ciebie propozycję wydawniczą

Planujesz wydanie powieści w wydawnictwie? Konieczne będzie przygotowanie skutecznej propozycji wydawniczej, która przekona redaktora do wydania Twojej powieści. Możemy stworzyć propozycję wydawniczą za Ciebie, która działa, bazujemy na naszym doświadczeniu i stałym kontakcie z wydawcami, którzy mówią, czego oczekują od debiutujących osób.
Wyróżnij Twoją książkę pośród setek innych propozycji wydawniczych, spływających na skrzynkę mailową redaktorów.
Napisana przez nas propozycja zawiera: biogram, streszczenie, mail do wydawcy, listę wydawnictw.
Jak wygląda proces? Czytamy Twoją powieść i na tej podstawie przygotowujemy streszczenie oraz maila, podkreślającego mocne strony Twojej powieści, w jakim trendzie się znajduje i co wyróżnia ją spośród innych. Do biogramu zbieramy wywiad, aby zmienić Twoje doświadczenie i osiągnięcia w dobry tekst o Tobie. Lista obejmuje te wydawnictwa, które wydają książki podobne do Twojej.

Propozycja wydawnicza

1700

Twarda Oprawa jest partnerem wydawniczym Virtualo i Empik Go

Wybrane przez nasz książki po naszej recenzji wydawniczej bezpłatnie z sukcesem polecamy Empik Go do wydania.