Skuteczne streszczenie powieści

Trzydniowy bezpłatny trening dla debiutantek

12-15 lipca

.

Podczas trzydniowego treningu dowiesz się, jak napisać skuteczne streszczenie, które przyciągnie uwagę redaktora prowadzącego.
Zrozumiesz, jakie elementy są ważne w streszczeniu, a które można pominąć.
Nauczysz się, jak streścić swoją powieść na jednej stronie A4.

Zasady

  • Wyzwanie trwa trzy dni. Każdego dnia będziesz mieć dostęp do materiałów, które przygotują Cię do działania (film z którego dowiesz się, o co w pisaniu streszczeń chodzi, przykład dobrego streszczenie, zasady ich pisania oraz ćwiczenia, które pozwolą Ci się mentalnie przygotować do tego zadania).

  • 15 lipca, o godzinie 20:00, spotkamy się na żywo na Zoomie w trakcie sesji Q&A. Link dostaniesz wraz z mailami.

  • Wraz z rozpoczęciem treningów dostaniesz dostęp do strony, gdzie będziemy na bieżąco publikować wszystkie materiały, cała wiedza będzie dobrze uporządkowana.

Program

  • Pierwszy dzień poświęcimy przekonaniom, które hamują Cię przed napisaniem dobrego streszczenia. Zrozumiesz, że Twoje nastawienie ma wpływ na to, co tworzysz.

  • W dniu drugim zrozumiesz, na czym polega pisanie streszczeń. Dowiesz się, jakie elementy powinno zawierać dobre streszczenie, jaki jest jego cel i jakim językiem powinno być napisane. Poznasz różnicę między streszczeniem, a konspektem.

  • Trzeciego dnia poznasz cztery metody pisania streszczeń i sposoby na to, jak się za nie zabrać. Pokażę Ci też przykładowe bardzo dobrze i nie najlepiej napisane streszczenie.

  • Czwartego dnia spotkamy się na sesji Q&A na ZOOM-ie, podczas której będziesz mogła zadać pytania i rozwiać wątpliwości, dotyczące pisania streszczeń.

W poprzedniej edycji wyzwania wzięło udział 111 osób.
Dołącz do grona tych, którzy wiedzą, jak napisać skuteczne streszczenie.

Trening zaczyna się za:

0
0
0
0
Dni
0
0
Godzin
0
0
Minut
0
0
Sekund
.

Nie popełnij błędu wielu autorek i nie wysyłaj wydawcy wyłącznie pliku z książką oraz jednym lakonicznym zdaniem. Dobre wrażenie na redaktorze możesz zrobić tylko raz – a odpowiednio napisane streszczenie Ci w tym pomoże!

Jeśli:

  • kompletnie nie wiesz, jak napisać streszczenie;
  • chcesz zadebiutować w tradycyjnym wydawnictwie, ale nie wiesz, jak zachwycić redaktora Twoją powieścią;

  • w Twojej książce wszystko wydaje Ci się ważne – nie wiesz, jak masz ją streścić na jednej stronie A4.

Ten trening jest dla Ciebie.

Trening poprowadzi dr Kinga Rak

redaktor naczelna Twardej Oprawy. Przeprowadziłam przez proces wydawniczy ponad 140 autorów i autorek. Jestem twórczynią kursów i webinarów poświęconych wydawaniu w wydawnictwie (“Pierwsze wydanie z Twardą Oprawą“). Autorzy i autorki, z którymi pracowała, z sukcesem wydają książki w wydawnictwach (Małgorzata Starosta, Aleksandra Rak, Tomasz Kozioł i inni).

W Twardej Oprawie wspieramy kompleksowo autorki i autorów, którzy chcą wydać swój debiut w ramach warsztatów, konsultacji i pracy nad tekstem. Łączymy profesjonalizm z dużą dozą empatii. Nasi redaktorzy współpracowali z największymi wydawnictwami (Otwarte, Znak, Uroboros, WAB). Znamy doskonale oczekiwania i potrzeby autorek, wspólnymi siłami pomagamy im zrealizować marzenia o debiucie.

Naucz się pisać streszczenia, które przyspieszą decyzję redaktora i zwiększą Twoją szansę na wydanie książki w wymarzonym wydawnictwie.

.

Co mówią o współpracy ze mną uczestniczki moich warsztatów?

Marta Gołębiowska
Marta Gołębiowskapisarka
Polecam warsztat self-publishingowy. Jest to kopalnia wiedzy i intensywna praca nad projektem, który jest bliski Twojemu sercu.
Marta Bielawska
Marta Bielawskapisarka
Z warsztatów jestem bardzo zadowolona. Jeszcze kilka tygodni temu zupełnie nie widziałam siebie w promocji książki, nie jestem wielką fanką FB, Instagrama tym bardziej Ale śledziłam Twoje posty, czytałam artykuł wszystko powoli zaczęło się krystalizować. Po wczorajszych warsztatach jeszcze lepiej ułożyło się w głowie. Także raz jeszcze dziękuję, w końcu zagrzałam gdzieś miejsce.
Katarzyna Jankowska-Nelup
Katarzyna Jankowska-Neluppisarka
Słucham webinara po raz trzeci i za każdym razem odkrywam coś nowego. Szczerze polecam dla każdego pisarza obyczajówek. Dobrze napisana książka to podstawa, ale bez dobrej promocji ma małe szanse, żeby dotarła do swoich czytelników, którym mogłaby pomóc i sprawić wiele radości. Warto posłuchać dobrych i mądrych rad.

Pst! Wydarzenie jest kierowane dla autorek, ale zapraszam wszystkich twórców.