Nauczymy Cię pisać skuteczną propozycję wydawniczą, która zachwyci wydawców

Warsztaty ruszają 1 czerwca 2023

Czy wiesz, ile czasu wydawca poświęci Twojej propozycji wydawniczej? 3 minuty. Jeśli nie napiszesz sensownego, ale i porywającego maila, nie otworzy pliku ze streszczeniem. Jeśli streszczenie będzie mętne, długie i niejasne, nie ma szans, aby zapoznał się z plikiem z Twoją książką. O biogramie nie mówiąc.

Do wydawców spływa dziennie kilkanaście propozycji wydawniczych. Większość pochodzi od debiutantów, a poza tym wydawcy wybierają spośród ofert na tłumaczenie tytułów i autorów, którzy już publikowali.

Czy masz szansę na wydanie?

Tak.

Kluczowy jest dobry tekst. I sprawna propozycja wydawnicza. Bez tych dwóch elementów się po prostu nie uda, a Twoja powieść będzie wciąż (jak teraz) zalegać w szufladzie.

Jednak najlepsza, genialna powieść nie znajdzie wydawcy, jeśli napiszesz w mailu „Wysyłam propozycję wydawniczą” i zamieścisz streszczenie na 5 stron.

Po prostu nikt nie otworzy pliku z Twoją powieścią.

Skąd to wiemy? Od wydawców. I zrozpaczonych autorek, które do nas przychodzą z dobrymi książkami, niejasnymi streszczeniami, mętnymi listami do wydawców, którym redaktorzy nie odpowiadają.

Napisanie skutecznej i dobrej propozycji wydawniczej jej w zasięgu Twoich rąk. Pokażemy Ci, jak to zrobić

Propozycja wydawnicza składa się z 3 kluczowych części: maila do wydawcy, streszczenia i biogramu – oraz pliku z książką. Będziesz też potrzebowała listy wydawców, którzy wydają powieści takie jak Twoja. Mamy działający system. Wprost powiemy Ci, jakie elementy powinien zawierać mail do wydawcy (będziesz pracować według schematu, który działa), jak napisać konkretne streszczenie i ciekawy biogram. Testowałyśmy nasze rozwiązania z dziesiątkami autorek.

Pomożemy Ci przygotować wszystkie niezbędne elementy propozycji wydawniczej. Przygotujesz je sama, na podstawie naszych materiałów, a później sprawdzimy efekty Twojej pracy i podpowiemy Ci, co poprawić.

Myślimy o wydawaniu, nie o procesie pisania.

To nas odróżnia od innych trenerek i osób, które tworzą kursy pisarskie. Jasne, mentorki pisania pomogą Ci przygotować dobrą książkę, ale niekoniecznie analizują rynek książki, współpracują z wydawcami oraz zajmują się wydawaniem. To robimy my, od 2011 roku. Dla nas ważne jest, żebyś w końcu wydała tę powieść.

Znamy się na tym, co robimy.

Twarda Oprawa od 4 lat wspiera autorki, które chcą mądrze wydać swoje powieści i zawalczyć o status bestsellera. Autorki, które przeszły nasze kursy, recenzowały i redagowały z nami powieści, publikowały w takich wydawnictwach jak: W.A.B., Empik Go, Dragon, w wielu mniejszych wydawnictwach lub w ramach skutecznego self-publishingu.

W Twardej Oprawie pracują wyłącznie ekspertki, które mają minimum 5 lat doświadczenia na rynku książki. Znamy się na tym, co robimy, a naszą misją jest zmienianie rynku książki, aby mogły go podbić genialne książki początkujących autorek.

Kinga Rak zajęła się częścią poświęconą rynkowi książki, propozycji wydawniczej, funkcjonowaniu wydawnictw oraz dopracowywaniu powieści do wydania. Karolina Brzuchalska przygotuje Cię do pracy nad nastawieniem oraz nauczy skutecznej promocji.

Razem będziemy odpowiadać na Twoje pytania, prowadzić Cię przez proces i sprawimy, że będziesz gotowa podbić rynek książki.

Z autorkami tych pracowałyśmy nad propozycją wydawniczą

Nie musisz ślęczeć godzinami przed komputerem i zastanawiać się, jak napisać sensownego maila do wydawcy. My Ci z tym pomożemy.

Tym razem przekonasz redaktora, by przeczytał Twoją powieść i podjął działania, przybliżające Cię do jej wydania

Czego nauczysz się na naszych warsztatach?

  • Napiszesz maila do wydawcy, korzystając z naszego schematu. „Schemat oznacza”, że damy Ci jasne wytyczne, co powinno się w wiadomości znajdować.
  • Przygotujesz dobry biogram, nawet jeśli nie masz wybitnych osiągnieć literackich.
  • Stworzysz konkretne, dobre i fajne streszczenie na 1 stronę A4.

Warsztaty zaczynają się 1 czerwca. Wideo możesz zobaczyć w dowolnym czasie. Gdy ukończysz (wg naszych wskazówek) propozycję wydawniczą do 30 czerwca, masz gwarancję, że ją sprawdzimy.

Co dostaniesz?

  • 4 konkretne nagrania poświęcone: pisaniu streszczenia, maila do wydawcy i biogramu oraz tworzenia listy wydawnictw, do których wyślesz swoją powieść. Materiały pochodzą z naszego najmocniejszego kursu – Szkoły wydawania Twardej Oprawy.

  • Sesję pytań i odpowiedzi, w trakcie której podpowiemy, co można zrobić lepiej i rozwiejemy Twoje wątpliwości oraz oczywiście odpowiemy na Twoje pytania.
  • Sprawdzenie Twojej propozycji wydawniczej (gdy wyślesz nam pliki do 4 tygodniu po rozpoczęciu kursu).
  • Bonus – nagranie o tworzeniu listy wydawnictw, pasujących do Twojej powieści.

Cena

699
Kinga Rak

Zastanawiasz się, czy to dla Ciebie?

Czy warto inwestować w kurs pisania propozycji wydawniczej?

Czy warto inwestować w kurs pisania ścieżkę na skróty, która doprowadzi Cię do miejsca, w którym chcesz się znaleźć.

My damy Ci ścieżkę na skróty, która doprowadzi Cię do miejsca, w którym chcesz się znaleźć.