A więc chcesz samodzielnie wydać książkę?

Książka napisana. I wiesz, że self-publishing jest dla Ciebie. Marzysz o wolności wydawniczej, samodzielnym zarządzaniu promocją i sprzedażą. Chcesz zrealizować swoją autorską wizję oraz dotrzeć do wymarzonych czytelników. Bez wsparcia wydawnictwa. Słyszałeś dużo o sukcesach polskich i zagranicznych self-publisherów. Wiesz, że self-publishing jest dla Ciebie. Jesteś gotowy na pracę i masz na to środki oraz czas. I chociaż jesteś gotowy na samodzielne wydanie książki, czujesz niepokój.

Self-publishing jest prosty, ale nie jest łatwy

Brzmi paradoksalnie? Wydawanie własnej książki to długi proces. Składa się z prostych kroków. Najpierw przygotowanie książki do druku, czyli redakcja, korekta, opracowanie graficzne, korekta techniczna. Później przygotowanie e-booka. Zamówienie druku. Dystrybucja książki. Promocja. I rozliczenie sprzedaży. W internecie można znaleźć masę przydatnych informacji na temat samodzielnego wydawania książki. I kolejną masę sprzecznych wiadomości. Nie wiesz od czego zacząć, jak znaleźć zaufanych podwykonawców i czym faktycznie możesz się zająć samodzielnie. Do tego dochodzi ta przerażająca promocja i dystrybucja, o sprzedaży nie mówiąc. 

Przygotowanie dobrego oraz indywidualnego planu wydawniczego oraz strategii promocyjno-sprzedażowej to podstawa. A bez dokładnej wiedzy na temat self-publishingu takie działania są niemalże niemożliwe. Do tego dobrze byłoby z kimś Twoje wnioski skonsultować, znaleźć grupę wsparcia i zmienić ten samotny self-publishing w satysfakcjonujący i radosny proces.

Prowadząca dr Kinga Rak

Znam się na self-publishingu jak mało kto. Od 9 lat współpracuję z self-publisherami (w tym z Andrzejem Tucholskim, Janem Favre, Renatą Rusnak i wieloma innymi), a samodzielnemu wydawaniu książek poświęciłam swoją pracę doktorską. Prowadzę warsztaty z self-publishingu (w tym na Uniwersytecie Śląskim), pracuję z niezależnymi autorami i pomagam im w planowaniu procesu wydawniczego oraz sprzedażowego. Od dwóch lat jestem redaktor naczelną Twardej Oprawy. Stworzoną po to, aby autorom wydawało się lepiej.

Zaczynamy:
0
0
0
0
Dni
0
0
Godzin
0
0
Minut
0
0
Sekund

Warsztat self-publishingowy dla przyszłych powieściopisarzy oraz autorów poradników

Dobrze poznałam potrzeby self-publisherów w trakcie swojej pracy. Dlatego wychodząc naprzeciw najczęstszym problemom, przygotowałam warsztaty online składające się z dwóch części.

W trakcie pierwszego miesiąca otrzymasz pakiet wiedzy dotyczący samodzielnego wydawania książki. Serię krótkich, konkretnych filmów, poświęconych procesowi wydawniczemu, dystrybucji, promocji i sprzedaży. To czas, aby poszerzyć swoją wiedzą dotyczącą samodzielnego wydawania książki. Filmom będzie towarzyszył zeszyt ćwiczeń. Od Ciebie zależy, kiedy zobaczysz filmy i wypełnisz ćwiczenia, chociaż rekomenduję, żeby opanować materiał w pierwszym miesiącu.

Część wiedzowa jest wspólna dla każdej z grup, ale w listopadzie zaczynamy pracę w dwóch grupach mastermind: powieściowej i poradnikowej.

Promocja i sprzedaż poradnika mocno różni się od promocji i sprzedaży powieści. A nad tymi zagadnieniami będziemy właśnie pracować w trakcie naszych spotkań. W trakcie 6 spotkań mastermind (co 2 tygodnie) będziemy omawiać Wasze plany promocyjne oraz wspólnie przygotowywać indywidualne strategie dla każdego uczestnika grupy. Spotkania trwają 2 godziny. Każdy z uczestników ma ok. 20 minut, aby opowiedzieć o swoim problemie i uzyskać wsparcie grupy. Mastermind przypomina burzę mózgów, gdzie wszyscy zgromadzeni autorzy (wraz z prowadzącą) starają się jak najlepiej rozwiązać konkretny problem. Twój problem. Dzięki temu wychodzisz ze spotkania z kilkoma dobrymi rozwiązaniami, które możesz od razu wdrożyć. Pracujemy w małych, kameralnych grupach.

Wolne tylko 3 miejsca

1 dla grupy pisarskiej

2 dla grupy poradnikowej

Do każdej z grup przeprowadzam rekrutację – na podstawie rozmów z zainteresowanymi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wspólna praca będzie satysfakcjonująca.

Twoja inwestycja

Zapisy zaczynają się 24 września.

Pakiet srebrny 1270 PLN

Kurs z self-publishingu (materiały dostępne online do roku po zakończeniu warsztatu)

 • Zeszyt ćwiczeń dla self-publishera (tabelka do stworzenia budżetu; oś czasu, która pomoże ułożyć proces wydawniczy, dystrybucję oraz promocję; checklisty dla każdego etapu wydawania książki; lista polecanych drukarni wraz z informacją odnośnie papieru, liczby egzemplarzy i elementów, na które należy zwrócić uwagę; podsumowanie nagrań – najważniejsze informacje i wiele innych).
 • Nagrania wypełnione wiedzą:
  proces wydawniczy krok po kroku: omówiony każdy etap (redakcja, korekta, skład, okładka, korekta techniczna), na co zwrócić uwagę, jak znaleźć podwykonawców, co można zrobić samodzielnie;
  dystrybucja: książki papierowe oraz e-booka (portale self-publishingowe, własny sklep, księgarnie lokalne, księgarnie internetowe) wraz z informacjami o kosztach, pozyskiwanie numeru ISBN;
  sprzedaż książki: szacowanie ceny książki oraz budżetu, własna działalność gospodarcza, sprzedaż bez działalności, crowdfunding i przedsprzedaż, księgowość, samodzielna wysyłka książek;
  druk książki: kontakt z drukarnią, druk wybranej liczby egzemplarzy, druk na żądanie oraz parametry druku
  narzędzia promocyjne wraz z przykładami działań: podstawy marki autorskiej, badania rynku oraz trendów, newsletter, Facebook, Instagram, płatne reklamy, spotkania autorskie, pozyskiwanie testymoniali i recenzji.
 • 4 spotkania (2h) w ramach grupy mastermind, poświęcone promocji książki.
 • Zamknięta grupa na FB z miejscem na dyskusje oraz wzajemne wsparcie.
 • 6 sesji pytań i odpowiedzi w grupie na Facebooku.
 • Kontakt mailowy w z prowadzącą w trakcie trwania warsztatu.

Pakiet złoty 1470 PLN

To co wyżej plus:

 • Godzina konsultacji (w trakcie trwania warsztatu i 1 miesiąc po zakończeniu warsztatu)
 • E-book o self-publishingu autorstwa Kingi Rak (data premiery: luty 2019)

Pakiet platynowy 1770 PLN

To co wyżej plus:

 • Recenzja wydawnicza: recenzja napisana przez specjalistę w danej dziedzinie – minimum 4 strony. Informacje o mocnych oraz słabych stronach książki (wraz z propozycją poprawek), potencjał wydawniczy publikacji, definicja grupy odbiorców oraz trendu wydawniczego, w skład którego wchodzi publikacja. Recenzja dotyczy książek do 14 arkuszy wydawniczych (w wypadku dłuższych publikacji możliwa jest dopłata). Można z niej skorzystać do 3 miesięcy po zakończeniu warsztatu.

Podane ceny są cenami brutto (w tym 23% VAT). Możliwa jest płatność w 3 ratach, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącą. Pierwsza rata do uiszczenia do 1 października.

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej lub napisz bezpośrednio na wiesci@twardaoprawa.pl Poinformuj, który pakiet Cię interesuje. Zadam Ci kilka pytań, aby upewnić się, że warsztat jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Wydaj swoją książkę mądrze

Bez przeinwestowania i setek egzemplarzy książek zalegających w domu. Bez braku reakcji czytelników, chociaż zrobiłeś wszystko, aby do nich dotrzeć. Bez procesu wydawniczego wydłużonego w nieskończoność i nieuczciwych podwykonawców. Bez błędów w swojej książce. Bez poczucia straty i samotności. 

Efektem uczestnictwa w warsztacie będzie solidna wiedza na temat self-publishingu oraz indywidualny plan wydawniczy, promocyjny, dystrybucyjny i sprzedażowy dla Twojej książki. Do tego zyskasz wsparcie innych pisarzy i moje. Self-publishing jest niełatwym, ale pięknym procesem. Dzięki któremu wydasz książkę w zgodzie ze sobą i na własnych zasadach.

Zobacz, co mówią uczestnicy pierwszej edycji warsztatów

Warsztaty pomogły mi przygotować profesjonalną, dopracowaną w szczegółach propozycję wydawniczą oraz rozwiały wątpliwości co do jakości tworzonych przeze mnie treści. Kinga zadbała, aby podczas spotkań panowała przyjemna atmosfera i aby każde pytanie otrzymało wyczerpującą odpowiedź. Ona sama jest niezwykle zaangażowaną i pomocną osobą o ogromnej wiedzy, którą przekazuje z niesłabnącym uśmiechem, a teorię przeplata przykładami „z życia”.

Współpraca z innymi uczestnikami, ich różne od moich opinie i doświadczenia sprawiły, że na pewne kwestie spojrzałam z nowej perspektywy. Często też słyszałam pytania, które nie przyszłyby mi do głowy, a które okazywały się wysoce istotne.

To przydatny kurs dla każdego, kto planuje wydać debiutancką powieść i chce uderzyć do wydawnictw z mocną propozycją, ale nie do końca wie, jak ją „ugryźć”, na co zwrócić uwagę, i czego może się spodziewać w odpowiedzi.

Hanna Kiembłowska, Pisarka

Przeprowadzony przez Kingę mastermind okazał się bardzo owocny – nauczyłem się, jak prawidłowo opowiadać o swojej powieści, tak aby zainteresować potencjalnego wydawcę. Do tego wiedza została mi przekazana w niezmiernie przyjaznej atmosferze.
Wiele osób coś wie. Sporo osób uczy tego, co wie. Niewiele osób uczy dobrze tego, co wie. Garstka osób uczy tego, co wie, w taki sposób, że nauka jest naprawdę dobrą zabawą. Kinga należy do tej garstki. To profesjonalistka pełną gębą i zdecydowanie polecam współpracę z nią.

Michał Biarda

Współpraca z Kingą to od początku do końca super przygoda. Rzetelne argumenty i poprawki. Konkretne wskazówki to jest to czego autor teraz potrzebuje. Dzięki Kindze Praca nad propozycją wydawniczą wreszcie ruszyła do przodu, streszczenie, list do wydawcy itp. Wszystko z czym nie dawałam sobie rady udało mi się w końcu przygotować pod jej czujnym okiem.

Aleksandra Rak, Pisarka

Zostały tylko 4 wolne miejsca.

Zapisy ruszają 24 września.


  Przeczytaj naszą politykę prywatności.

  Jeśli nie lubisz formularzy, napisz do nas na: wiesci@twardaoprawa.pl