Warsztaty online dla pisarzy, którzy chcą wydać książkę w wydawnictwie

Napisanie książki to tylko połowa pracy. Jeśli chcesz zadebiutować w dobrym wydawnictwie, czeka Cię jeszcze kilka zadań do zrealizowania. W końcu z roku na rok ukazuje się coraz więcej nowości, a wydawcy mają spośród czego wybierać. Debiut w Polsce lub wydanie kolejnej powieści może być niełatwe. Początkujący autorzy często czują się zdezorientowani, przytłoczeni nadmiarem sprzecznych informacji i umiejętności do opanowania.

Słyszysz z każdej strony: “napisz dobrą propozycję wydawniczą”, “promuj swoją książkę w sieci”, “za wydanie należy zapłacić”. Wyjście jest tylko jedno – zrozumienie mechanizmów rządzących rynkiem książki oraz przygotowanie indywidualnej strategii wydawniczej. Wysyłanie Twojej książki do przypadkowych wydawnictw nie ma sensu, tak samo jak tracenie czasu na porady od osób, które z wydawaniem nie miały nic wspólnego.

Pracuję z debiutantami od wielu lat i problemy początkujących autorów są mi świetnie znane. Aby je rozwiązać przygotowałam kolejną edycję warsztatów wydawniczych dla pisarzy, które chcą wydać książkę w wydawnictwie. Opowiem Ci jak działa rynek książki, jak znaleźć w nim swoje miejsce i jak przybliżyć się do wymarzonego debiutu (lub wydania kolejnej książki w wydawnictwie). Przygotujemy Twoją własną strategię dotarcia do wydawcy, wykonasz serię testów, aby poznać potencjał wydawniczy Twojej książki. Dowiesz się, kto jest jej odbiorcą oraz jak przekonać wydawcę do wydania. Porozmawiamy o dobrej współpracy z wydawcą (i po czym poznać, że wydawca jest dobry), umowach wydawniczych, redakcji, promocji. Przygotujemy skuteczną propozycję wydawniczą. Pomogę Ci rozwinąć Twoją pisarską markę osobistą i pokażę Ci, że promowanie swojej twórczości może być przyjemne oraz owocne.

Czas wziąć sprawy we własne ręce i spełnić marzenie o wydaniu wymarzonej książki.

Prowadząca dr Kinga Rak

Jestem redaktor naczelną Twardej Oprawy. Recenzuję, badam, uczę, mentoruję. Prowadzę warsztaty i szkolenia wydawnicze dla początkujących autorów, self-publisherów oraz studentów.  Od wielu lat jestem związana z branżą wydawniczą, która jest również przedmiotem moich badań naukowych.

Czas skończyć z niekorzystnymi warunkami dla debiutantów. Uważam, że można zadebiutować lekko i w zgodzie ze sobą. Taki debiut ułatwi z pewnością wiedza jak działają wydawnictwa, zbadanie potencjału wydawniczego powieści oraz zbudowanie indywidualnej strategii dotarcia do wydawców. Od kilku lat pomagam debiutować autorom według przygotowanego przeze mnie systemu, a efektem są książki wydane w dużych wydawnictwach (Znak, Wydawnictwo Literackie, Burda).

Zapisy kończą się
0
0
0
0
Dni
0
0
Godzin
0
0
Minut
0
0
Sekund

Dla kogo są warsztaty?

 • autorów, którzy planują debiut w wydawnictwie;

 • twórców, którzy poczuli, że czas na działanie właśnie nadszedł;

 • zagubionych pośród mętnych i często sprzecznych informacji na temat pracy wydawnictw;

 • pisarzy, którzy wydawali wcześniej już swoje teksty (samodzielnie, w czasopismach, na portalach, w antologiach), ale jeszcze nie w wydawnictwie;

 • dla twórców z książką na koncie, którzy czują, że mogliby wynegocjować lepsze warunki w wydawnictwie dla siebie i kolejnych publikacji;

 • dla autorów, którzy nie szukają gotowych rozwiązań, ale chcą zrozumieć, jak działa rynek książki, zdobyć wiedzę, rozwinąć markę osobistą i dzięki temu wydać publikację.

A czego potrzebujesz? Chęci do działania, gotowej książki (albo takiej, którą będziesz w stanie wysłać do wydawcy w ciągu najbliższych 10 miesięcy), czasu na spotkania grupy oraz realizowanie kolejnych modułów warsztatów.

Czas trwania i warunki

Warsztaty zaczynają się w drugiej połowie stycznia 2019.

Zostały tylko 4 wolne miejsca.

Warsztat trwa 14 tygodni. W każdym tygodniu odbywają się transmisje, ćwiczenia, publikowane są filmy szkoleniowe i materiały dodatkowe. Warsztaty odbywają się w zamkniętej grupie na Facebooku, wspólnej dla wszystkich uczestników warsztatów. Dodatkowo, uczestnicy podzieleni są na maksymalnie pięcioosobowe grupy (dopasowani pod względem doświadczenia i książki). W pięcioosobowych grupach spotykamy się 5 razy (średnio co 3 tygodnie) w formule mastermind. To czas na pracę grupową, burze mózgów, dzielenie się doświadczeniem i szukaniem najlepszych rozwiązań.

Dodatkowo, w pakiecie II i III są spotkania indywidualne (online) z prowadzącą, w celu konsultacji wyników pracy. W pakiecie III książkę recenzję książki autora przygotuje redaktor Twardej Oprawy.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej lub napisz bezpośrednio na wiesci@twardaoprawa.pl Poinformuj, który pakiet Cię interesuje. Zadam Ci kilka pytań, aby upewnić się, że warsztat jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jesteś zainteresowany ratami –  zapraszam. Wystawię Ci fakturę, a po jej opłaceniu Twoje miejsce jest zarezerwowane.

Weź udział
Warsztaty zaczynają się za:
0
0
0
0
Dni
0
0
Godzin
0
0
Minut
0
0
Sekund

przygotowanie propozycji
wydawniczej

umowa wydawnicza

marka autorska

strategia dotarcia do wydawcy – jak działa wydawnictwo?

Zobacz, co mówią uczestnicy pierwszej edycji warsztatów

Warsztaty pomogły mi przygotować profesjonalną, dopracowaną w szczegółach propozycję wydawniczą oraz rozwiały wątpliwości co do jakości tworzonych przeze mnie treści. Kinga zadbała, aby podczas spotkań panowała przyjemna atmosfera i aby każde pytanie otrzymało wyczerpującą odpowiedź. Ona sama jest niezwykle zaangażowaną i pomocną osobą o ogromnej wiedzy, którą przekazuje z niesłabnącym uśmiechem, a teorię przeplata przykładami „z życia”.

Współpraca z innymi uczestnikami, ich różne od moich opinie i doświadczenia sprawiły, że na pewne kwestie spojrzałam z nowej perspektywy. Często też słyszałam pytania, które nie przyszłyby mi do głowy, a które okazywały się wysoce istotne.

To przydatny kurs dla każdego, kto planuje wydać debiutancką powieść i chce uderzyć do wydawnictw z mocną propozycją, ale nie do końca wie, jak ją „ugryźć”, na co zwrócić uwagę, i czego może się spodziewać w odpowiedzi.

Hanna Kiembłowska, Pisarka

Przeprowadzony przez Kingę mastermind okazał się bardzo owocny – nauczyłem się, jak prawidłowo opowiadać o swojej powieści, tak aby zainteresować potencjalnego wydawcę. Do tego wiedza została mi przekazana w niezmiernie przyjaznej atmosferze.
Wiele osób coś wie. Sporo osób uczy tego, co wie. Niewiele osób uczy dobrze tego, co wie. Garstka osób uczy tego, co wie, w taki sposób, że nauka jest naprawdę dobrą zabawą. Kinga należy do tej garstki. To profesjonalistka pełną gębą i zdecydowanie polecam współpracę z nią.

Michał Biarda

Współpraca z Kingą to od początku do końca super przygoda. Rzetelne argumenty i poprawki. Konkretne wskazówki to jest to czego autor teraz potrzebuje. Dzięki Kindze Praca nad propozycją wydawniczą wreszcie ruszyła do przodu, streszczenie, list do wydawcy itp. Wszystko z czym nie dawałam sobie rady udało mi się w końcu przygotować pod jej czujnym okiem.

Aleksandra Rak, Pisarka

Cena i pakiety

Przedsprzedaż zakończyła się. Sprzedaż regularna ruszy w styczniu. Jeśli nie chcesz jej przegapić, zapisz się na listę oczekujących (formularz poniżej).

I

 • 5 grupowych spotkań w formule mastermind
 • materiały warsztatowe: filmy, transmisje, ćwiczenia, materiały dodatkowe, bibliografia oraz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku

Jednorazowo

1470

3 części

490

II

 • 5 grupowych spotkań w formule mastermind
 • materiały warsztatowe: filmy, transmisje, ćwiczenia, materiały dodatkowe, bibliografia oraz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
 • sprawdzenie materiałów przez prowadzącą (propozycji wydawniczej, listy wydawnictw, planu na markę osobistą)
 • 1 godzina konsultacji w trakcie trwania programu

Jednorazowo

1870

3 części

624

III

 • 5 grupowych spotkań w formule mastermind
 • materiały warsztatowe: filmy, transmisje, ćwiczenia, materiały dodatkowe, bibliografia oraz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
 • sprawdzenie materiałów przez prowadzącą (propozycji wydawniczej, listy wydawnictw, planu na markę osobistą)
 • 1 godzina konsultacji w trakcie trwania programu
 • recenzja książki (wskazanie słabych i mocnych stron, potencjał wydawniczy, zdefiniowanie grupy odbiorców) przez specjalistę z Twardej Oprawy

Jednorazowo

2170

3 części

724

Istnieje możliwość płatności w trzech ratach. Raty będą płatne odpowiednio: styczeń, luty marzec 2019. Podane ceny są cenami brutto. Wystawiam faktury VAT 23%.

Zostały tylko 4 wolne miejsca.

Zapisz się za pomocą formularza poniżej!


  Przeczytaj naszą politykę prywatności.

  Jeśli nie lubisz formularzy, napisz do nas na: wiesci@twardaoprawa.pl