Webinar odbędzie się 22 maja o 19:00.
Dostęp do nagrania będziesz miała do 30 maja.

Zrozumiesz, czego nie powinien robić dobry redaktor i w jakim zakresie może zmienić Twój tekst.

Przygotowujesz się właśnie do wydania swojej książki. Wiesz, że potrzebna jest jej  dobra redakcja. Szukasz kogoś, kto nie tylko poprawi błędy językowe, ale też znajdzie wszystkie nielogiczności i dopracuje z Tobą tekst. Sprawdzasz oferty redaktorów i nie dość, że nie wiesz, kogo wybrać, to zastanawiasz się, co tak naprawdę oznacza według nich “redakcja”. Czego w ogóle możesz się spodziewać? Co redaktor wyznaczony do pracy z Tobą przez wydawnictwo może zrobić z Twoją książką?

Boisz się, że napisze ją od nowa. Nie wiesz, czy redaktor uszanuje Twoją wizję. Nie wiesz, jak to będzie, gdy wpuścisz kogoś do pracy nad Twoim tekstem. Słyszałaś już tyle mrożących krew w żyłach historii. Czy redaktor będzie dla Ciebie bardziej wrogiem niż wsparciem?

Czy wiesz, co może zrobić redaktor, kiedy może zmienić Twoją książkę, a kiedy nie?

Spokojnie. Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc. W Twardej Oprawie od 2018 roku redagujemy książki dla autorek (przed wydaniem oraz dla self-publisherek) oraz dla samych wydawców. Dowiesz się od nas, na czym polega dobra redakcja, czym różni się redakcja językowa od pracy na konstrukcji książki oraz, na czym polega praca z redaktorem.

Wiemy, co zrobić, aby oszlifować diament i zmienić go w brylant. Pracujemy z poradnikami i powieściami (obyczajowymi, kryminałami i fantastyką). Jasno pokażemy Ci, jakie są zadania redaktora i kiedy przekracza swoje uprawnienia. Zobaczysz, jakie poprawki są konieczne (także te wynikające z fabuły), a kiedy powinnaś powiedzieć “stop”.

Z naszą pomocą na rynku ukazały się zarówno powieści self-publisherów, jak i osób publikujących w tradycyjnych wydawnictwach.

Twarda Oprawa od 6 lat wspiera autorki, które chcą mądrze wydać swoje powieści i zawalczyć o status bestsellera. Autorki, które przeszły nasze kursy, recenzowały i redagowały z nami powieści, publikowały w takich wydawnictwach jak: W.A.B., Empik Go, Dragon, BeYa, W.A.B., Znak i  w wielu mniejszych wydawnictwach lub w ramach skutecznego self-publishingu.

W Twardej Oprawie pracują wyłącznie ekspertki, które mają minimum 5 lat doświadczenia na rynku książki. Znamy się na tym, co robimy, a naszą misją jest zmienianie rynku książki, aby mogły go podbić genialne książki początkujących autorek.

Kinga Rak

Karolina Brzuchalska opowie Ci, na czym polega redakcja i czym się różni językowa od tej na konstrukcji (praca nad fabułą).

Kinga Rak  przedstawi, kiedy redaktor może zmienić coś w fabule, a kiedy przekracza swoje kompetencje.Razem opowiemy Ci, czym jest dobra redakcja i sprawimy, że będziesz gotowa podbić rynek książki.

Webinar odbędzie się na żywo 22 maja godzinie 19:00. Przed spotkaniem wyślemy Ci link, abyś mogła do niego dołączyć. W trakcie webinaru będziesz mogła zadać pytania.

Wideo z nagraniem będzie dostępne do 30 maja (link do nagrania otrzymasz mailem), potem znika z platformy.