Wydaj samodzielnie swoją książkę,
bez organizacyjnego chaosu,
dzięki sprawdzonemu zeszytowi ćwiczeń!

Wydaj samodzielnie swoją książkę, bez organizacyjnego chaosu, dzięki sprawdzonemu zeszytowi ćwiczeń

Zeszyt ćwiczeń dla self-publisherek

Już podjęłaś decyzję. Wydajesz swoją powieść samodzielnie. Jednak gdy zaczynasz zbierać informacje o self-publishingu w sieci, czujesz, że dookoła panuje chaos. Każdy autor i ekspert mówi coś innego. Musisz szukać wiedzy w różnych, często niesprawdzonych, miejscach. Czujesz się zagubiona i potrzebujesz konkretnego przewodnika, który poprowadzi Cię przez wszystkie kroki samodzielnego wydawania książki.

Jeśli teraz zaczniesz pracę nad wydaniem własnej książki, może ona trafić w ręce czytelników jeszcze w tym roku.

Gdy zapoznasz się z „Zeszytem ćwiczeń”, wydanie swojej książki okaże się naprawdę łatwe. Przeprowadzę Cię przez wszystkie etapy wydawnicze, a Ty będziesz mogła uporządkować i zaplanować wszystkie kroki, zgodnie z Twoimi potrzebami czasowymi i finansowymi oraz ze swoją wizją wydawniczą. Będziesz miała kontrolę nad wszystkimi etapami: od redakcji aż po sprzedaż. Dzięki takiemu sposobowi publikacji, możesz zarobić więcej niż w tradycyjnym wydawnictwie. Dzięki „Zeszytowi ćwiczeń” self-publishing okaże się prosty i zrozumiały, a Ty opublikujesz powieść z lekkością i w zgodzie ze sobą.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Nazywam się Kinga Rak. Zdobyłam stopień doktora, pisząc pracę o self-publishingu. Przeprowadziłam 120 polskich i zagranicznych autorów przez proces wydawniczy. Od 9 lat współpracuję z self-publisherami, pracowałam przy książkach Elizy Strzeleckiej-Wydrych, Jana Favre, Andrzeja Tucholskiego, Eweliny Gac, Cezarego Borowego i innych. Wierzę, że nadszedł czas, aby polscy self-publisherzy zaczęli z pewnością wydawać swoje książki. Przeprowadziłam 15 warsztatów na żywo (w tym z Uniwersytetem Śląskim i TEDxKatowice), 2 warsztaty online na temat self-publishingu, niezliczoną liczbę wykładów, transmisji online i doradztwa indywidualnego.

Jestem pewna, że self-publishing jest rewolucyjną ścieżką wydawania książek. Autorzy w końcu mogą w pełni realizować swoją wizję, zarabiać lepiej niż w wydawnictwie i czuć wolność. A wolność jest najważniejszą wartością dla mnie. Z otwartym sercem wspieram self-publisherów, aby mogli realizować swoje marzenia.

Co znajdziesz w e-booku?

„Zeszyt ćwiczeń” składa się z 7 rozdziałów:

  • self-publishing od podstaw (najważniejsze informacje o samodzielnym wydawaniu oraz określanie celu self-publishingu Twojej powieści);
  • budżet książki (wycenianie budżetu książki i określenie, na czym można zaoszczędzić);
  • proces wydawniczy książki (szczegółowy plan procesu wydawniczego z opisem wszystkich działań, lista kroków do wykonania, szukanie podwykonawców);
  • druk (poznanie strategii wydruku – wybranie najlepszej opcji, lista polecanych drukarni);
  • dystrybucja (prezentacja typów dystrybucji, plan na dystrybucję książki);
  • promocja (test półki, test czytelnika, badanie potencjału wydawniczego, tworzenie persony odbiorcy, podstawy marki autorskiej, wybranie miejsc do promocji);
  • sprzedaż (prezentacja różnych sposobów rozliczeń sprzedaży książki, test czy działalność gospodarcza jest dla Ciebie i wybranie najlepszej opcji rozliczenia).

Wszystkie rozdziały uzupełnione są o autorskie ćwiczenia, dzięki któremu gładko przejdziesz przez planowanie wszystkich etapów.

„Zeszyt ćwiczeń” składa się z 42 stron wypełnionych wiedzą oraz narzędziami, które pomogą Ci skutecznie wydać swoją książkę. Nie ma w nim wodolejstwa, chaotycznie podawanych oraz niesprawdzonych informacji. E-book bazuje na moim 9-letnim doświadczeniu w pracy z self-publisherami. Przedstawiam Ci proces, przez który prowadzimy klientów Twardej Oprawy, uzupełniony o skuteczne działania sprzedażowe, promocyjne oraz dystrybucyjne. To konkretna pigułka wiedzy, w której streszczam Ci wszystko, co wiem o self-publishingu.

Dodatkowo otrzymasz: tabelki do tworzenia budżetu, planu promocji, planu procesu wydawniczego i przykładową ankietę czytelnika (promocja).

Twoja inwestycja
to 42 zł!

Pisarki o współpracy ze mną

Anna Valeta
Anna ValetaUczestniczka warsztatów
Na rynku jest mało osób, które są rzeczywiście ekspertami i w dodatku swoją wiedzą nie tylko się dzielą, ale robią to wyjątkowo umiejętnie. Kinga zdecydowanie należy do tego wąskiego grona.
Patrycja Świeczkowska
Patrycja ŚwieczkowskaUczestniczka warsztatów
Duża porcja wiedzy podana rozdział po rozdziale, porządna współpraca i silne wsparcie, plus ładnie przygotowane materiały. Dzięki Kindze czuję się doskonale przygotowana do zmierzenia się z rynkiem wydawniczym.
Anna Grzegórska
Anna Grzegórskapisarka
Kinga to bardzo ciepła osoba z głową pełną pomysłów. Jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie i pomoc nad projektem.

A może myślisz, że…

E-book jest drogi. Każda strona to pigułka konkretnej, sprawdzonej wiedzy. Gwarantuję Ci, że będziesz do e-booka wracać kilkukrotnie, aby utrwalić informacje i przećwiczyć kolejne etapy. Potraktuj go jak inwestycję, która pomoże Ci zaoszczędzić źle skalkulowane środki na wydanie Twojej książki. A gdy dobrze przygotujesz książkę do wydania, Twoje zarobki mogą znacznie wzrosnąć.

To tylko 42 strony. Celowo przygotowałam krótkiego e-booka. Nie lubię „lania wody” i denerwują mnie poradniki, które można streścić na jednej stronie. Dlatego w „Zeszycie ćwiczeń” znajdziesz same konkretne informacje… Streściłam je właśnie na 42 stronach. Możesz e-booka potraktować jako minikurs, w którym znajdziesz najważniejszą wiedzę.

Znajdę bezpłatne informacje w internecie. To prawda. Jest wiele artykułów, wpisów i filmów poświęconych self-publishingowi. Jednak e-book jest pisany z perspektywy doświadczonej redaktorki i pasjonatki tego rzemiosła. Pracowałam nad wydaniem 120 książek, więc mam szerokie spojrzenie na ten temat, w przeciwieństwie do autorów, którzy po wydaniu jednej publikacji, opowiadają o swoim doświadczeniu. W dodatku otrzymujesz ode mnie wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Bez szukania w internecie i sprawdzania ich wiarygodności.

Czemu mam Ci zaufać? Mam za sobą 9 lat doświadczenia w pracy z self-publisherami, stopień doktora z self-publishingu oraz prowadzę grupę “Jak wydać książkę?”, w której codziennie uczę się o potrzebach self-publisherów. Znam dobrze Twoje potrzeby i mogę Ci pomóc w osiągnięciu celu.

Dlaczego mam go kupić teraz? Wakacje to dobry czas, aby zacząć planować wydanie książki i podjąć pierwsze kroki. Być może masz nieco więcej wolnego czasu, a lektura e-booka jest szybka. To bardzo konkretna wiedza. Spokojnie zapoznasz się z treścią w trakcie urlopu, aby po wakacjach zacząć intensywną pracę nad wydaniem.

Twoja inwestycja
to 42 zł!