Twardą Oprawę tworzą specjalistki rynku książki.

Chcemy, aby wydanie książki było dla Ciebie wzmacniającym i rozwijającym przeżyciem. Łączymy profesjonalizm i empatię, aby wesprzeć Cię w dopracowaniu Twojego tekstu, wypuszczeniu go z lekkością w świat, oczarowaniu czytelników i uzyskaniu profitów, na jakie zasługujesz.

Doradzamy, ale nie naciskamy. Uczymy, ale nie narzucamy. Redagujemy, ale nie krytykujemy.

Wierzymy, że książki trzeba wydawać w zgodzie ze sobą.

Łączą nas wizja, wrażliwość oraz ogromne doświadczenie wydawnicze. Pracowałyśmy zarówno w największych wydawnictwach, jak i z niezależnymi autorkami. Od 2018 roku działamy wspólnie.

W Twardej Oprawie najważniejsza jest autorka. Czyli Ty.

Najczęściej jesteś debiutantką. Kochasz dobrą literaturę, więc literacka jakość tekstu jest dla Ciebie tak samo istotna, jak skuteczne dotarcie do czytelników. Wierzysz w swoje pisanie. Zamierzasz rzucić wyzwanie utartym schematom wydawniczym. Planujesz wydać swoją książkę w ramach self-publishingu lub zainteresować nią profesjonalne wydawnictwa.

Bez dobrze napisanego tekstu kolejne kroki wydawnicze byłyby bez sensu. Dlatego wspólnie zadbamy o to, aby Twoja książka osiągnęła pełnię potencjału.

Intensywnie pracujemy nad tekstem: wycinamy dłużyzny, rozwijamy Twoje nowatorskie pomysły, dostosowujemy się do Twojego stylu. Dbamy o napięcie, dynamikę i konstrukcję.

Co najważniejsze, naszą rolą jest doradzanie, wsparcie i pomoc. Zaprzęgamy całą naszą wiedzę, aby wydobyć z Twojej książki to, co najlepsze. Jednak ostateczne decyzje zawsze należą do Ciebie.

W Twardej Oprawie każda z nas ma obszar, w którym jest ekspertką. Pracujemy z autorkami powieści obyczajowych, fantastycznych, kryminalnych oraz książek eksperckich.

Dr Kinga Rak

Redaktor naczelna i szefowa Twardej Oprawy. Twórczyni autorskich warsztatów oraz kursów dla self-publisherów i osób chcących publikować w tradycyjnym wydawnictwie. Coach, redaktorka, krytyczka literacka, nauczycielka akademicka, szkoleniowiec. Autorka pracy doktorskiej poświęconej self-publishingowi.

Pracuje na rynku książki od 2011 roku. Przeprowadziła przez proces wydawniczy ponad setkę autorów, zawsze skupiając się na ich potrzebach oraz osobistym celu. Współpracowała m.in. z Wydaje.pl, wydawnictwami Otwartym, Helion, OSM, Ridero oraz z dziesiątkami niezależnych pisarzy. W Twardej Oprawie realizuje najbardziej szalone pomysły, których celem jest kompleksowe wsparcie debiutantek: merytoryczne, redakcyjne i mindesetowe.

Kinga Rak

Karolina Brzuchalska

Redaktor zarządzająca Twardej Oprawy. Przedsiębiorczyni, trenerka, twórczyni autorskich warsztatóbiznesowych dla kobiet, podcasterka, nauczycielka akademicka na wydziale dziennikarstwa. Autorka książek „Rzuciłam pracę co dalej” oraz „Zrobiłam biznes co dalej”, wydanych self-publishingu. Redaktorka, korektorka, recenzentka. Od lat wspiera przedsiębiorcósamodzielnym wydawaniu poradnikóbiznesowych.  
Od 2011 roku prowadzi asną firmę wspiera przedsiębiorcóbudowaniu silnych marek onlinewykształcenia literaturoznawca specjalista ds. PRwolnych chwilach przyjemnością dla odprężenia sięga po kryminały, thrillery literaturę grozy
Twardej Oprawie jest zgiem operacyjnym. Żaden projekt nie umknie jej uwadze. Autoróprzeprowadza pewną ką przez proces wydawniczytak by czuli się zaopiekowani pewni, iż ich książka dzie prawdziwym bestsellerem.

Twardą Oprawę tworzą

  • dr Kinga Rak – redaktor naczelna, edukacja, konsultacje, redakcja, recenzje.
  • Karolina Brzuchalska – redaktor zarządzająca, edukacja, konsultacje, redakcja, recenzje.
  • Marta Kalarus – recenzje, redakcje, korekty.
  • dr Agnieszka Wójtowicz-Zając – redakcja, recenzje.
  • dr Jula Zając – recenzje, korekty.

Twarda Oprawa jest partnerem wydawniczym Virtualo i Empik Go

Wybrane przez nasz książki po naszej recenzji wydawniczej bezpłatnie z sukcesem polecamy Empik Go do wydania.

Książki, z którymi pracowałyśmy

Pruskie-baby.-Malgorzata-Starosta
Pustka.-Dominika-Wieszczak
Spowiedz-Hana-Solo.-Cezary-Borowy
Sto siedemdziesiąta podróż. Renata Rusnak
Aneks do umowy na życie. R.W. Lewicka
Zdrowa-nadzieja.-Magdalena-Palmowska.png
Wiele do stracenia. Marek Marcinowski
To tylko seks. Jan Favre
Kosmiczne bobry. Krzysztof Piersa
Bielskie profesje. Magdalena Bieniek
Dziewięć marzeń. Martina Zawadzka
Echo. Aleksandra Rak
Pod powierzchnią. Edyta Niewińska
Kobieta z tłumu. Agnieszka Płoska
Koniec świata. Magdalena Małgorzata Lis