Twoja książka trafi w ręce najlepszych

Twardą Oprawę pod przewodnictwem Kingi Rak współtworzą redaktorzy, recenzenci i specjaliści z rynku książki. Znajdziesz tu najlepszych specjalistów, których łączy wspólna wizja. Marzy nam się świat, w którym bestsellerami zostają dobre książki, a nie tylko te dobrze wypromowane. Chcemy rzeczywistości, w której redaktor jest wsparciem dla autora, nie nadętym cenzorem z czerwonym długopisem w ręku. I uważamy, że literatura powinna być źródłem dobrego zarobku, zamiast smutnym powołaniem.

Aktywnie działamy i każdego dnia wspieramy odważnych i niezależnych pisarzy. Doradzamy, pomagamy w rozwoju, redagujemy. Prowadzimy projekty wydawnicze, szkolimy. Wierzymy, że w Twardej Oprawie najważniejszy jest autor. Czyli Ty.

Angażujemy wszystkie swoje siły, zdobywane latami wiedzę i doświadczenie. Spokojnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i oczekiwania, a później w ramach wspólnej pracy pozwolimy Twojej książce rozkwitnąć. Potrzebujemy jednak Ciebie. Przy Twoim zaangażowaniu i gotowości do pracy efekty podejmowanych razem działań będą niesamowite. Jeśli chcesz wskoczyć na wyższy poziom – czekamy na Ciebie.

Twardą Oprawę tworzą

 • Kinga Rak – edukacja, konsultacje, redakcja, recenzja.
 • Karolina Brzuchalska – sekretarz redakcji, redaktor prowadząca.
 • Marta Kowerko-Urbańczyk – redakcja, recenzje.
 • Magdalena Bieniek – redakcja, korekta, recenzje.
 • Patrycja Żurek – redakcja i recenzje.
 • Magdalena Świerczek-Gryboś – redakcja.
 • Marta Kalarus – recenzje.
 • Maciej Pitala – recenzje.
 • Teresa Bazylińska – korekta.
 • Joanna Kłos – korekta.
 • Anna Gidaszewska – korekta.
 • Mariusz Bieniek – skład.
 • Artur Rak – skład e-booków.
 • Anita Zając – okładki, ilustracje.

Mówią o nas

Podczas współpracy z Kingą miałam możliwość wejść w książkę po raz drugi. Była to praca bardzo wymagająca dla mnie i jednocześnie pełna satysfakcji. Kinga świetnie potrafiła wejść w tematykę i poprawić formę przekazu, tak by treść stała się bardziej czytelna dla odbiorcy i jednocześnie stanowiła doskonałą kompozycję merytorycznego przekazu. Bardzo polecam współpracę z Kingą i liczę na kolejne wspólne projekty.

Ewa Roszak, pisarka, coach

Piszę od wielu lat, mam na swoim koncie dwie książki i kilka opowiadań publikowanych w pismach i antologiach. Rozmawiałam z wieloma ludźmi znającymi się na pisaniu, brałam udział w wielu projektach pisarskich związanych z nauczaniem pisarstwa, ze szlifowaniem warsztatu. Mimo tego cały czas poruszałam się po omacku, jak we mgle. całkowicie na czuja. Kinga jest pierwszą osobą, która uczciwie powiedziała mi, jakie to moje pisanie jest. Zrobiła to konkretnie, bez cedzenia słów przez zęby, bez zadzierania nosa, bez tworzenia niezdrowego dystansu, że „ja wiem, a ty nie, bo ja wiem, ale nie za wiele ci powiem”. Super! Tak jak lubię: kawa na ławę.

Agnieszka Czachor, pisarka

Świetna, konkretna recenzja w kilka dni po dogadaniu szczegółów. Bez cukrowania i głaskania po główce. Właśnie czegoś takiego potrzebowałem!
Kompleksowe podejście. Kinga prześwietliła moją książkę na wylot, od fabuły po orty.

Krzysztof Piersa, pisarz, bloger, youtuber

Planuję wydawać moje książki sama. Nigdy tego nie robiłam i nie potrafiłam sobie tego wyobrazić. Nie wiedziałam, gdzie zacząć. Sensownie zacząć. Aż trafiłam na Kingę i jej kurs. Przy pomocy wiedzy dawanej przez Kingę i stawianych przez nią pytań przygotowałam mapę podróży mojej i moich książek przez świat redakcji, składu, dystrybucji i promocji. Okazało się, że self-publishing nie jest wcale taki samotny! A już w szczególności, kiedy ma się przy sobie Kingę.

Małgorzata Kozłowska, pisarka, terapeutka, podcasterka

Jakiś czas temu stwierdziliśmy, że na podstawie naszej dotychczasowej pracy możemy stworzyć ciekawą publikację. Ze stworzeniem treści i oprawy graficznej poradziliśmy sobie sami, ale nie mieliśmy pojęcia jak wydać i skutecznie wypromować e-booka. Kinga otworzyła nam oczy, podsunęła konkretne rozwiązania i wytłumaczyła wszystko w prosty sposób. Teraz przymierzamy się do wydania „Jak przejąć kontrolę nad światem zaczynając od swojego podwórka?”.Kinga to profesjonalistka, z którą na pewno będziemy jeszcze współpracować.

Magda Johemczyk, Napraw Sobie Miasto

To nie jest korektorka, która pogłaszcze cię po głowie i powie, że wszystko jest ładnie i pięknie. To jest osoba, która przeanalizuje twój tekst w każdym szczególe i całościowo, wskaże błędy, zwróci uwagę na mankamenty w twoim kunszcie pisarskim i zauważy rzeczy, o których sami nie pomyślimy będąc głęboko związanymi z naszym tekstem. Gorąco polecam!

Justyna Chrobak, pisarka