Masz napisaną powieść, ale trudno Ci przygotować przekonującą propozycję wydawniczą. Nie wiesz, co w niej zawrzeć i jak sprawić, by wydawca nie usunął Twojego maila bez czytania. Nie martw się, pomożemy Ci to zrobić.

Czujesz, że jesteś gotowa do zadebiutowania. Szykujesz się do wysłania maila z propozycją wydawniczą i nagle dopada Cię stres. Nie wiesz, co napisać w mailu do wydawcy, nie potrafisz streścić powieści na jedną stronę (większość wydawców tego wymaga!), a biogram Cię przerasta. Wysyłać książkę do wszystkich wydawców, których znalazłaś w sieci, czy tylko do wybranych? Czy ma znaczenie, kiedy go wyślesz? Co powinno znaleźć się w mailu? Pytania mnożą się bez końca! Wiesz, że dla wydawcy to biznes – musi się opłacać. Ale czujesz, że nie sprzedasz książki odpowiednio. Co zrobić dalej?

Wyróżnij Twoją książkę spośród setek innych propozycji wydawniczych, spływających na skrzynki mailowe redaktorów.

Propozycja wydawnicza

1700
  • Propozycja wydawnicza zawiera: mail do wydawcy, biogram, streszczenie książki oraz listę wydawnictw.

Cena dotyczy książki do 12 arkuszy wydawniczych (480 000 znaków ze spacjami). Dłuższe książki wyceniamy indywidualnie.

Propozycja wydawnicza

Propozycja wydawnicza zawiera: maila do wydawcy, streszczenie, biogram i listę wydawnictw. Jak wygląda proces?

  • Czytamy Twoją powieść i na tej podstawie przygotowujemy propozycję wydawniczą.

  • Kluczowy jest mail, podkreślający mocne strony Twojej powieści, w jakim trendzie się znajduje i co wyróżnia ją spośród innych. Nasz mail jest marketingową propozycją – w końcu chodzi o jak najlepsze przedstawienie Twojej książki przed wydawcą i przekonanie go do zainwestowania w Twój talent.

  • Tworzymy krótkie i skuteczne streszczenie zgodnie z wytycznymi wydawców (1 strona A4). Sprawimy, że po lekturze streszczenia wydawca będzie wiedział, o czym jest Twoja książka i nie pogubi się w zbędnych wątkach i szczegółach.

  • Do biogramu zbieramy wywiad, aby zmienić Twoje doświadczenie i osiągnięcia w dobry tekst o Tobie.

  • Ostatnim elementem jest lista wydawnictw, która obejmuje wyselekcjonowane wydawnictwa publikujące książki podobne do Twojej.

Stworzymy za Ciebie propozycję wydawniczą, która działa. Napiszemy maila, który nie wyląduje od razu wirtualnym koszu. Robiłyśmy to nie raz. Znamy trendy wydawnicze i rynek książki. Znamy też wydawców i wiemy, czego oczekują od debiutujących autorek i autorów. Wiemy, co ich przekonuje do wydania powieści. I wiemy, jak napisać propozycję wydawniczą, która zwróci ich uwagę.
Dostaniesz od nas komplet dokumentów, które przedstawią Twoją książkę w jak najlepszym świetle.

Znamy się na tym, co robimy.

Z pomocą przychodzimy my, czyli redaktorki Twardej Oprawy. Pomożemy Ci i napiszemy propozycję wydawniczą dla Ciebie. W Twardej Oprawie redagujemy, recenzujemy powieści przed wydaniem i szkolimy osoby piszące, aby lekko wydawały swoje debiuty – samodzielnie lub z wydawnictwem. Ściśle współpracujemy z redaktorami z dużych grup wydawniczych i wiemy, czego oczekują od debiutantów oraz co przyciągnie ich uwagę.

Gwarantujemy, że nad propozycją wydawniczą będą pracowały trzy osoby – redaktorka oraz Kinga Rak i Karolina Brzuchalska.
Kinga Rak, redaktor naczelna, sprawdzi każdą propozycję pod kątem merytorycznym – abyś miała pewność, że Twój przekaz będzie jasny dla wydawcy. Kinga, doktor nauk humanistycznych, od 2011 roku pracuje na rynku książki. Redaguje, recenzuje powieści przed wydaniem, intensywnie śledzi i czasem kreuje trendy na rynku książki.

Karolina Brzuchalska, redaktor zarządzająca, upewni się, czy przygotowana przez nas recenzja będzie skuteczna biznesowo. Karolina jest specjalistką od biznesu. Przeprowadziła setki autorek przez proces wydawniczy, uczy przedsiębiorcznie jak prowadzić skuteczny biznes. Jest absolwentką „Zarządzania strategicznego i marketingu w czasach VUCA”.

W Twardej Oprawie pracują wyłącznie ekspertki, które mają minimum 5 lat doświadczenia na rynku książki. Znamy się na tym, co robimy, a naszą misją jest zmienianie rynku książki, aby mogły go podbić genialne książki początkujących autorek. Część z nas ma doktorat z literatury. Masz pewność, że propozycję wydawniczą napisze specjalistka z danego gatunku literackiego.

Propozycja wydawnicza

1700
  • Propozycja wydawnicza zawiera: mail do wydawcy, biogram, streszczenie książki oraz listę wydawnictw.

Cena dotyczy książki do 12 arkuszy wydawniczych (480 000 znaków ze spacjami). Dłuższe książki wyceniamy indywidualnie.

Co się stanie, gdy stworzymy dla Ciebie propozycję wydawniczą?

Będziesz mogła skupić się na pisaniu, a nie na poświęcaniu kolejnych godzin na napisaniu krótkiego streszczenia oraz szukaniu motywów, które wyróżniają Twoją powieść pośród innych. Profesjonalnie zaprezentujesz swoją powieść wydawcom i pokażesz, że traktujesz wydawanie poważnie. Zaciekawisz wydawcę do przeczytania powieści. Wyróżnisz swoją książkę spośród setek propozycji, które spływają do niego codziennie. Będziesz miała pewność, że podeszłaś profesjonalnie do wydania Twojej powieści.

Książki, z którymi pracowałyśmy

Recenzja powieści przed wydaniem

Chcesz się upewnić, czy Twoja powieść jest gotowa do wydania? Sprawdź jej potencjał wydawniczy i zamów recenzję powieści przed wydaniem. Przeczytamy Twoją książkę przed wydaniem i wskażemy Ci możliwe kierunki rozwoju. Dostaniesz od nas listę sugestii oraz uwag, które pozwolą Ci zrozumieć, kto jest modelowym odbiorcą Twojej książki, jakie są mocne strony tekstu, a nad czym możesz jeszcze popracować. Określimy potencjał sprzedażowy (czy książka wpisuje się w aktualne trendy) oraz sprawdzimy, czy jest gotowa do wydania. Jeśli nie – dostaniesz od nas rzetelną listę porad, co możesz jeszcze ulepszyć. Recenzja ma minimum 4 strony A4, dodatkowo po jej przeczytaniu odpowiemy na Twoje pytania, jeśli się pojawią po lekturze tekstu.

Propozycja wydawnicza

1700
  • Propozycja wydawnicza zawiera: mail do wydawcy, biogram, streszczenie książki oraz listę wydawnictw.

Propozycja wydawnicza i recenzja wydawnicza

2670
  • Propozycja wydawnicza zawiera: mail do wydawcy, biogram, streszczenie książki oraz listę wydawnictw. Recenzja wydawnicza zawiera 4 strony A4 eksperckiej oceny książki.

Cena dotyczy książki do 12 arkuszy wydawniczych (480 000 znaków ze spacjami). Dłuższe książki wyceniamy indywidualnie.

Twarda Oprawa jest partnerem wydawniczym Virtualo i Empik Go

Wybrane przez nasz książki po naszej recenzji wydawniczej bezpłatnie z sukcesem polecamy Empik Go do wydania.

* Współpracujemy ze wszystkimi twórczymi osobami – pomimo formy żeńskiej w tym tekście.